Naujienų srautas

Kultūra2020.01.29 11:10

Naujausios technologijos leis išgirsti Apšvietos epochą

Paryžiaus Filharmonijos muzikos laboratorijoje, pasitelkiant naująsias technologijas, atkuriami šimtmečius skaičiuojantys muzikos instrumentai. Pasak laboratorijos darbuotojų, kopijos yra itin tikslios, instrumentų išgaunamas garsas būtent toks, koks skambėjo prieš keletą amžių.

Šiandien mokslininkai Paryžiaus filharmonijoje įsikūrusioje muzikos laboratorijoje 3D technologijomis atkūrė itin tikslią fleitos, sukurtos 1710-aisiais, reprodukciją. Pasak laboratorijos darbuotojų, tai puiki proga muzikantams ne tik atkurti senuosius garsus, bet ir pajusti epochos dvasią.

Muzikos laboratorijos vadovas Stephane`as Vaiedelichas pasakoja: „Nustatę tikslią intrumento geometriją ir medžiagos savybes bei jų įtaką garsui, atliekame mokslinius bandymus, kad kuo tiksliau parinktume medžiagas, kuo subtiliau išgaunančias tembrą ir garsą.“

Mokslininkas sako, kad, atkuriant istorinį instrumentą, svarbiausia ne identiška išvaizda, bet instrumento išgaunamas garsas. Todėl šis darbas reikalaujantis ypatingai kruopštaus mokslinio tyrimo, taip pat ir istorinių, muzikos žinių. Pasak mokslininko, istorinio muzikos instrumento atkūrimas reiškia ir tikslą, kad muzikos instrumento skambesys grąžintų klausytojus į originalaus instrumento sukūrimo laikus, pavyzdžiui, aštuonioliktą amžių, o, patekęs į muzikanto rankas, instrumentas atkuria tos epochos muzikos žodyną.

„Pavyzdžiui, skrybėlės formos anga gana įdomi, akustiniu požiūriu labai svarbi. Naudojant 3D technologijas, turime atkurti tokią pačią tikslią geometrinę formą. Rekonstruodami instrumentą, naudojome tam būtinus įrankius“, – komentuoja S. Vaiedelichas.

Naujausiomis technologijomis rekonstruotas istorinių intsrumentų kopijas galima išvysti šalia Paryžiaus muzikos laboratorijos įskūrusiame muzikos muziejuje.

Paryžiuje atkurti istoriniai muzikos instrumentai – tai tiesus kelias į autentišką epochų skambesį
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi