Kultūra

2020.01.28 11:29

Paroda, padedanti grįžti prie savo šaknų

LRT.lt 2020.01.28 11:29

Ar verta išmaniųjų technologijų eroje imtis klasikinės edukacijos? M. K. Čiurlionio memorialinis muziejus paroda „Augalų portretai“ atsako, kad taip. Parodoje eksponuojamos originalios vaizdinės mokymo priemonės – plakatai, sukauptos ilgamečio muziejaus direktoriaus, pedagogo, vadovėlių autoriaus Vinco Ruzgo (1890–1972), rašoma pranešime žiniasklaidai.

Mokymo procese prieš šimtmetį tos priemonės buvo pirmas mokslinis-pažintinis kelias į botanikos, genetikos pasaulį. Šiandien tai kažkas iliustratyvaus, seno... Pažintinė paroda „Augalų portretai“ sudaryta iš Lietuvos švietimo istorijos muziejaus rinkinių.

„Virtualybės ir dirbtinio intelekto amžiuje ši paroda – kaip grįžimas į save patį, į „nekaltybės“ laiką – pirmapradę jutiminę pažintį su augalų pasauliu“, – pasakoja organizatoriai. Komunikacija su vaizdine mokymo priemone – plakatu, gamtinės užduotys ir atsakymų paieškos natūralioje aplinkoje, žinių, atradimų, praktinių elementų sinergija – šios pažintinės edukacinės parodos tikslas.

Anot parodos rengėjų, „Tai, kas auga, kvepia, duria ir t. t. vis dar yra aplink mus ir veikia, yra įvardinta, mes tai žinome, tik kiek primiršome. Gal todėl ir nebesijaučiame atsakingi dėl daugelio grėsmingų mūsų planetai dalykų. Natūralios mūsų pasaulio sampratos atkūrimas – kelias į ekologiškai mąstančio, atsakingo pirmiausiai sau ir supančiai aplinkai žmogaus ugdymą.“

Kaip rašoma pranešime, „ši pažintinė paroda yra prarastų paprasčiausias žinojimo pozicijų atstatymas, kažkur ir kažkada, ne tik ugdymo procese, praleistų, savaime aiškių dalykų sugrąžinimas į mūsų galvas. Kitaip tariant, mūsų turimų žinių perkrovimas. Jeigu mes esame pereinamajame laike iš tikro į dirbtinį, tai mūsų, šiandien kuriančiųjų ir ugdančiųjų, misija yra natūralią įvairovę palaikyti kiek galima ilgiau.“