Kultūra

2015.09.13 08:00

Kultūros ministras apdovanos du Rusijos rokerius

BNS2015.09.13 08:00

Kultūros ministras Šarūnas Birutis Vilniaus Kalnų parke vykstančio roko festivalio „Lituanika“ dalyviams Borisui Borisovičiui Grebenščikovui ir Andrejui Vadimovičiui Makarevičiui įteiks garbingiausius Kultūros ministerijos ženklus „Nešk savo šviesą ir tikėk“.

Sidabriniai ženklai šiems roko muzikantams, aktyviai kovojantiems prieš Kremliaus politiką, sekmadienį bus įteikti už pilietiškumo ir pagarbos kultūrų raiškos įvairovei skatinimą, teigia ministerija.

„Šie du muzikantai bus įvertinti už ypatingus nuopelnus, stiprinant kultūrų dialogą, puoselėjant tautinę ir religinę santarvę, ugdant visuomenėje humanistines vertybes. Tai tie žmonės, kurie rūpinasi demokratinės ir atviros visuomenės, pilietinio solidarumo, asmens ir visuomenės santykių darnos stiprinimu“, – ministerijos pranešime Š.Birutis.

Šį savaitgalį Vilniuje vykstantis festivalis mini 30 metų sukaktį nuo pirmojo „Lituanikos“ festivalio 1985-aisiais.

Andrejus Vadimovičius Makarevičius kalbasi su Dmitrijumi Medvedevu. Wikimedia Commons nuotr.

Anot ministro, prieš tris dešimtmečius „Lituanikos“ roko festivalis buvo pasirengimas kovai už Lietuvos nepriklausomybę. Pasak festivalį globojančio Š.Biručio, roko muzika sovietmečiu kvietė maištauti ir vienytis kovai už nepriklausomybę, saviraiškos laisvę, toleranciją, prisiminti bei pagerbti kovų už laisvę simbolius.

„Prieš tris dešimtmečius „Lituanika“ buvo vienintelis tuometėje Sovietų Sąjungoje rengtas roko festivalis, vykęs keletą metų iš eilės. Tai buvo laisvės vertybes skleidžiantis festivalis, nuo kurio prasidėjo kultūriniai judėjimai, tokie kaip Roko maršas, o vėliau visa tai išaugo net į Sąjūdį“, – teigia Š.Birutis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.