Kultūra

2015.09.11 16:07

Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre – „Prancūziškos skyrybos“

Zinaida Paškevičienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.11 16:07

Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatras naują teatro sezoną pradeda prancūzų dramaturgo Marko Kamolečio komedija „Prancūziškos skyrybos“.  

Komedijoje gyvenimiška situacija. Vyras ir žmona stovi ant skyrybų slenksčio, butas padalytas į dvi zonas, kirsti raudonos linijos negalima. Pora dažniausiai barasi arba  kalbasi tik per liokajų. Dar šalia jų sukiojasi širdies dama ir draugas.  Pasak režisieriaus, tai tikra prancūziška komedija – nuotaikinga ir lengvai suprantama žiūrovams, be paslėptų prasmių.

„Ši komedija aktuali tuo, kad vyro ir moters santykiai visiems suprantami, kad rutina dažniausiai tampa meilės žudiku. Linkiu visiems su šiuo spektakliu, kad nepatektumėte į tą rutiną, mylėtumėte vienas kitą, gyventumėte laimingai ir amžinai“, – sako režisierius Dainius Kazlauskas.

Pagrindinius žmonos ir vyro vaidmenis atlieka aktoriai Asta Preidytė ir Laimutis sėdžius. Pasak jų, vaidindami tokią tipišką, ypač prancūzams, šeimynėlę. Kaltindami vienas kitą neištikimybe, vyras ir žmona pavyduliauja, bet nei vienas nebando aiškintis, ar tikrai nori skirtis. Aktoriai teigia randantys sąsajų ir su lietuvių gyvenimu.

„Mes labai užsiėmę ir kuo toliau, tuo labiau užsiėmę. Verta pasižiūrėti, kas atsitinka, kai žmonės gyvena tik darbu ir užmiršta savo artimus, su kuriais turi dalintis bendrais namais“, – pasakoja aktorius Laimutis Sėdžius.

Spektaklyje „Prancūziškos skyrybos“ vaidina aktoriai Andrius Povilauskas, Vita Šiaučiūnaitė, Gabrielė Malinauskaitė ,Donatas Kalkauskas.

Premjera Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre – šeštadienį ir sekmadienį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.