Kultūra

2015.09.11 10:52

Kauno bienalėje – vizualaus meno ir muzikos bendradarbiavimas

LRT.lt2015.09.11 10:52

Rugsėjo 18–20 dienomis įvairiose Kauno miesto vietose vyks Kauno bienalės atidarymo renginiai. Daugiau nei 80 žinomų menininkų iš viso pasaulio pristatantis šiuolaikinio meno renginys veiksmus iki gruodžio 31 dienos kurs Kauno centriniame pašte, M. Žilinsko galerijoje, Kauno paveikslų galerijoje, svetingumo namuose „Monte Pacis“ ir industrinėse miesto zonose, buvusiuose tekstilės fabrikuose „Drobė“ bei „Dirbtinis pluoštas“.  

 „Meno mėgėjams ne vienerius metus Kauno bienalė yra saviraiškos ir mokymosi erdvė. Čia susitinkantys kūrėjai ir viso pasaulio atranda atvirą kūrybinę atmosferą, smalsų ir pastabų žiūrovą ir naujas kūrybos perspektyvas. Tai gyvas, aktualus ir nuolatos augantis kultūrinis reiškinys, kuris yra svarbus ir reikalingas meno bendruomenei“, – didžiausią Baltijos šalyse šiuolaikinio meno renginį pristato šalies vadovė.

Net keturis mėnesius truksiančiame renginyje bus akcentuojamas vizualaus meno ir garso bei muzikos bendradarbiavimas. O veiklų geografija išsiplėtusi nuo parodinių link viešųjų ir pramoninių miesto erdvių.

Šiais metais bienalės programa varijuos nuo tarptautinės iki europinės dimensijos projektų: tarptautinė paroda „Gijos: fantasmagorija apie atstumą“, kuruojama vieno žinomiausių pasaulyje daugelio tarptautinių bienalių kuratoriaus Nicolas Bourriaudas (Prancūzija), partnerių iš Italijos „Arte & Arte“, Didžiosios Britanijos „Crafts Council“, Kroatijos „Lab852“ parodos ir tarpdisciplininiai vaizdo bei garso projektai, tarptautinė jaunųjų menininkų rezidencija, įvairūs bendruomeninio ir socialiai angažuoto meno projektai, tarptautinis seminaras, skirtas garso menui, diskusijos, taip pat kūrybinės dirbtuvės ir pamokos moksleiviams galerijų erdvėse.

„Jau beveik du dešimtmečius kuriame tinklą, jungiame daugybę menininkų, kuratorių, idėjų, vietų ir vietos bendruomenių narių. Jungtys ir komunikacija, bendravimas ir bendradarbiavimas yra pagrindiniai Kauno bienalės aspektai. Džiaugiamės, kad 2015-ųjų bienalės turinį kuriantys kuratoriai užčiuopė šią giją, tad [su muzika ir garsiai] švęsdami 10-ąją laidą mes ne tik skatiname jungtis, bet ir kvestionuojame komunikacijos formas, patikriname, kas veikia, o kas jau nebe, pasineriame į nesaugumo erdves ir atsiribojame nuo stereotipų“, – idėją pristato didžiausią auditoriją sutraukiančio festivalio meno vadovė Virginija Vitkienė.

Didysis Kauno bienalės atidarymas įvyks jau kitą penktadienį, rugsėjo 18 d. 18 val. Kauno centriniame pašte. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.