Naujienų srautas

Kultūra2020.01.23 19:57

„Žiemos ekranai“ lietuvių sinefilus supažindino su prancūziškų „Oskarų“ laimėtoja

LRT.lt 2020.01.23 19:57

Ketvirtadienį kino centre „Forum Cinemas Vingis“ atidarytas jubiliejinis, penkioliktasis, prancūziško kino festivalis „Žiemos ekranai“. Renginyje Lietuvos sinefilus sveikino kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas, Prancūzijos ambasadorė Lietuvoje p. Claire Lignières-Counathe, atidarymo filmo „Nematomos“ žvaigždė Deborah Lukumuena ir kiti.

Atidarymo filme „Nematomos“ vaidinusi aktorė Deborah Lukumuena už ankstesnį, debiutinį pasirodymą ekrane 2016 m. prancūziškuose „Oskaruose“ – „Cezario“ apdovanojimuose – buvo įvertinta kaip geriausia antraplanė aktorė.

Filmas „Nematomos“ pasakoja apie benamystę išgyvenančias moteris. Jos kiekvieną rytą skuba į benamių dienos centrą, bet savivaldybės sprendimu centrą netrukus uždarys. Trys mėnesiai – tiek laiko lieka ten dirbančioms socialinėms darbuotojoms padėti bėdų prislėgtoms moterims sugrįžti į gyvenimą, ieškoti darbo, būsto ar meilės. Užduotis titaniška, laiko vis mažiau – teks pasitelkti visas įmanomas priemones, nebūtinai legalias, kad užsibrėžtas tikslas būtų pasiektas.

Pasak festivalio organizatorių, „tikrais įvykiais paremtas Louiso-Julieno Petito filmas nepalieka abejingų: į skaudžias socialines realijas čia žvelgiama per komišką prizmę – juokiamės ir verkiame drauge su nematomomis kasdienybės herojomis.“

Prancūzų instituto Lietuvoje organizuojamo kino festivalio šiemetinėje pagrindinėje programoje įvairius žanrus apjungia tema „Dabarties laiko beieškant“. Šie, per pastaruosius dvejus metus Prancūzijoje išleisti kino filmai, gali pasigirti kritikų įvertinimu, žiūrovų dėmesiu, išskirtiniais apdovanojimais. Retrospektyvinėje festivalio programoje „Atsitiktinumai ir sutapimai“ dėmesys sutekiamas į Prancūzijos kino grandus.

Taip pat žiūrėkite:

Kultūros diena. Sinefilus į kino teatrus kvies jau 15-asis festivalis „Žiemos ekranai“: Prancūzijos kino tendencijos ir kino grandų retrospektyva
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi