Naujienų srautas

Kultūra2020.01.21 15:38

Paskutinė galimybė apsilankyti Augustino Savicko „dirbtuvėje“

LRT.lt 2020.01.21 15:38

Sausio 24–26 d. Nacionalinėje dailės galerijoje rengiamas svetingas savaitgalis, skirtas parodos „Dirbtuvė. Kūrinio genezė. Augustinas Savickas“ uždarymui. Šia proga vyks nemokamos ekskursijos, Editos Mildažytės filmo „Sujungęs amžius“ peržiūros ir kūrybinės dirbtuvės, rašoma pranešime žiniasklaidoje.

Kaip teigia parodos kuratorius dr. Vidas Poškus, pagrindiniai šios parodos veikėjai yra trys: autorius (menininkas), darbo vieta (dirbtuvė arba studija) ir kūrinys. Taigi, šios parodos tikslas – atkurti A. Savicko dirbtuvę. Toji „restauracija“ yra simbolinio pobūdžio. Paroda, primenanti menininko aprašytus rojaus sodus ar čiurlionišką visatą, pasivaikščiojimus, mena neramią A. Savicko kūrybinę kelionę su savais pakilimais ir nuopuoliais, su paveikslų atsiradimais nuo eskizo iki galutinės studijos, su persekiojančiais motyvais ir pasąmonėje įstrigusiais vaizdiniais.

Svetingo savaitgalio programa:

Sausio 24 d., penktadienis

17 val. ekskursija po parodą su NDG gidu. Būtina išankstinė registracija el. p. edukacija@ndg.lt.

Sausio 25 d., šeštadienis

Visą šeštadienį, be pertraukų, NDG auditorijoje bus rodomas Editos Mildažytės filmas apie Augustiną Savicką „Sujungęs amžius“. Filmo trukmė – 55 minutės.

12 val. kūrybinės dirbtuvės NDG edukacijos centre. Būtina išankstinė registracija el. p. edukacija@ndg.lt.

16.30 val. ekskursija po parodą su NDG gidu. Būtina išankstinė registracija el. p. edukacija@ndg.lt.

Sausio 26 d., sekmadienis

Visą sekmadienį, be pertraukų, NDG auditorijoje bus rodomas Editos Mildažytės filmas apie Augustiną Savicką „Sujungęs amžius“. Filmo trukmė – 55 minutės.

13 val. ekskursija po parodą su parodos kuratoriumi dr. Vidu Poškumi. Būtina išankstinė registracija el. p. edukacija@ndg.lt.

15 val. ekskursija po parodą su parodos kuratoriumi dr. Vidu Poškumi. Būtina išankstinė registracija el. p. edukacija@ndg.lt.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi