Kultūra

2015.09.10 16:20

R. Naujanytė-Bjelle savo paveikslus pirmą kartą viešai parodys festivalyje „Lituanika“

LRT.lt2015.09.10 16:20

„Piešti pradėjau beveik tuo pat metu, kaip ir dainuoti, paauglystėje, – sako dainininkė, televizijos projekte „Lietuvos talentai“ išgarsėjusi Raminta Naujanytė-Bjelle. – Pirmieji mano paveikslai gimė ne ant drobės, o ant kreivų, keistos formos malkų“. Kol kas viešai nedemonstravusi savo talento, Bjelle pirmą kartą išdrįso viešai parodyti savo piešinius. Juos šį savaitgalį Vilniaus Kalnų parke vykstančio roko muzikos festivalio „Lituanika“ lankytojai išvys šalia scenos įrengtoje „Menų palapinėje“.  

„Paprastai piešiu naktimis, kai nesimiega“, – prisipažįsta Raminta. Nors jos rankos teptuką vedžioja skirtinga technika, mergina labiausiai žavisi Salvadoro Dali kūryba.

„Menų palapinėje“ bus galima pamatyti ir kitų Lietuvos muzikantų meno kūrinius. Pasirodo, muzikuojančių ir tapančių yra daug – džiazo muzikantas Vladimiras Tarasovas, grupės „Pelenai“ muzikantas Gintautas Banys, buvęs grupės „Foje“ būgnininkas, fotomenininkas Algimantas Kriščiūnas, grupės „Ir visa tai, kas yra gražu, yra gražu“ muzikantas Artūras Šlipavičius-Šlipas, „Bix“ lyderis, televizijos laidų vedėjas Saulius Urbonavičius-Samas.

Menininkų kūryba festivalio „Menų palapinėje“ bus įgarsina autorių muzikiniais garso takeliais. Čia taip pat bus rodomi jų vaizdo klipai, klausytojai galės išgirsti Artūro Šlipavičiaus-Šlipo improvizacijas, gali būti, kad į rankas gitarą paims ir pati Bjelle.

Krepšinio valandomis „Menų palapinė“ bus atiduota į festivalį susirinkusiems šios sporto šakos aistruoliams. „Galite neabejoti, Lietuvos krepšinio rinktinės kovas bus kur pasižiūrėti“, – žada pagrindinis festivalio organizatorius Algimantas Miknevičius.

 1985-aisiais Lietuvą sudrebinęs ir už šalies laisvę per muziką jau bandęs kalbėti roko muzikos festivalis „Lituanika“ šiais metais švenčia 30 metų jubiliejų. Jubiliejiniai koncertai Vilniaus Kalnų parke vyks rugsėjo 12–13 dienomis.

Specialią programą jiems rengia trumpam atgimusios grupės „Airija“ ir „Katedra“, naujas ir senas dainas gros „Antis“, „Bix“, „Rebelheart“, dainininkas Saulius Prūsaitis, netikėtą pasirodymą žada grupės „Mašina vremeni“ lyderis, prieš karą Ukrainoje aštriai pasisakantis Andrejus Makarevičius, savo mėgstamiausių dainų rinkinį ruošia Borisas Grebenščikovas ir legendinė jo grupė „Akvarium“.

Jubiliejinį koncertą vainikuos unikalus maestro Vladimiro Čekasino projektas, kuriame džiazo korifėjus sujungs kompiuterinę grafiką, džiazo muziką ir garsiausius Lietuvos roko muzikos atlikėjus. Performanse dalyvaus Marijus Mikutavičius, Saulius Urbonavičius, Algirdas Kaušpėdas, Povilas Meškėla, Borisas Grebenščikovas ir Andrejus Makarevičius. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.