Kultūra

2020.01.19 13:04

Cikle „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus” – vienas garsiausių modernaus meno žinovų Danielis Marzona

žiūrėkite laidos ištrauką
LRT.lt2020.01.19 13:04

Vienas žymiausių šiuolaikinio meno propaguotojų, kuratorių, galerijų savininkas Danielis Marzona (Vokietija). Jo dėmesio siekė ir nusipelnė šių dienų menininkai, kasdienybei suteikę daugiabriaunes prasmes.

Jau nuo pat mažumės stebėjo savo tėvo – Egidio Marzonos veiklą, jis kolekcionavo ankstyvąjį avangardą, o gimtąjį kaimą pavertė skulptūrų parku po atviru dangumi. Tėvas bendravo su 20-ojo amžiaus šeštojo – septintojo dešimtmečio avangardinio meno kūrėjais.

Pats D. Marzona aktyviai įsitraukė į modernaus meno propaguotojų gretas, ėmė studijuoti meno istoriją ir filosofiją.

Tęsdamas tėvo darbus atrado naujas nišas plėtoti kolekcininko ir parodų organizatoriaus veiklą.

Kaip sako Marzona – „visoks menas, kokį tik galima įsivaizduoti, turi teisę egzistuoti ir turi turėti savo vietą'“. Jo knygos – „Minimal Art” bei „Conceptual Art” nepaprastai išpopuliarėjo, per jas daugeliui žmonių Modernus menas tapo artimesnis ir suprantamesnis.

Apie šeimą, kurioje lyg veidrodyje atsispindi Europa, tėvo indėlį propaguojant ankstyvąjį avangardą ir knygas. Jų populiarumas tapo įvadu į šiuolaikinį meną daugeliui žmonių. Apie tai – laidoje „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“ sausio 19 dieną, 21 valandą per LRT PLIUS.