Kultūra

2015.09.09 16:13

F. Conrad dainuos operoje „Manon“

LRT.lt2015.09.09 16:13

Žavi prancūzų dainininkė Fabienne Conrad, pasak kritikų, geba išgauti tokius pat kerinčius „pianissimi“ (tylaus dainavimo epizodai) kaip legendinė Montserrat Caballe, ir taip įsijausti į vaidmenį, jog tampa žiūrovo „svajone“, rašoma pranešime spaudai.  

Fabienne Conrad šiuo metu repetuoja Manon vaidmenį Jules`io Massenet operoje „Manon“, kurios premjera rugsėjo 18 d. atidarys naują Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro sezoną.

Spektaklį apie jauną, laisvės ir malonumų trokštančią moterį kuria prancūzų menininkai. Anot režisieriaus Vincent`o Boussard`o, ši istorija, nors ir pateikta 19 amžiaus operoje pagal 18 amžiuje sukurtą romaną, artima mūsų laikams. O vaidmenų atlikėjai turi būti ne tik geri dainininkai, bet ir puikūs aktoriai.

Šiuolaikinio universalaus operos dainininko pavyzdį rodo kviestinė pastatymo solistė Fabienne Conrad. Nors dar palyginti neseniai pradėjusi karjerą, ji jau dainuoja pagrindinius vaidmenis – Leilą Georges’o Bizet operoje „Perlų žvejai“, Mikaelą operoje „Karmen“, Grafienę Wolfgango Amadeus Mozarto „Figaro vedybose“, Paminą „Užburtojoje fleitoje“, taip pat Elizą Dulitl miuzikle „Mano puikioji ledi“.

Šiuo metu Vilniuje solistė kuria Manon vaidmenį pirmą kartą, tad tikėtina, jog LNOBT prancūzų dainininkės kūrybinėje biografijoje taps reikšminga ir brangia scena. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.