Kultūra

2020.01.17 08:57

Nustebsite sužinoję, kokius vaizdo klipus kūrė Rimas Sakalauskas

žiūrėkite vaizdo įrašą ir fotoreportažą
LRT.lt, Agnė Šimkūnaitė, LRT PLIUS laida „Kultūros diena“2020.01.17 08:57

Vakar sostinės galerijoje „Meno Niša“ paaiškėjo, prie kokių žinomų muzikantų vaizdo klipų darbavosi vienas talentingiausių jaunosios kartos videomenininkų Rimas Sakalauskas. Parodoje „Dispozicija“ pristatyti menininko muzikiniai 3D videokūriniai ir vaizdo klipai.

3D videokūrinius ir vaizdo klipus R. Sakalauskas kūrė muzikantams Leonui Somovui (kūrinys „Impatient“ kartu su Jimmy Burney), Daddy was a Milkman (kūrinys „Choke“), Monikaze (daina „Adidas“), grupei „Antis“ (kūrinys „Duokit medalį“), muzikanto Philipo Glasso koncertui „American Four Seasons“ (Lionas, Prancūzija) ir kitiems. Be jau oficialiai pasirodžiusių klipų, parodoje Rimas pristatys ir niekur nerodytus darbus.

Pasakodamas apie bendradarbiavimą su R. Sakalausku, muzikantas L. Somovas teigė, jog šis menininkas puikiai išmano savo darbą, generuoja genialias idėjas ir domisi naujomis tendencijomis. „Kūriniu „Impatient“ užsibrėžiau sukurti tokį darbą, kurį didžiuodamasis galėčiau parodyti ir savo anūkams”, – teigė muzikantas. „Impatient“ jis apibūdino kaip „psichodelinę kelionę po emocinę būseną“.

R. Sakalauskas taip pat sukūrė vaizdo klipą muzikanto Daddy was a Milkman kūriniui „Choke“. Pasak atlikėjo, „Choke“ yra tamsias akimirkas pasakojanti daina, tad tinkamesnio videokūrėjo nei Rimas šiai dainai jis su žiburiu būtų neradęs. „Ne veltui Rimas sakė, kad savo teigiamas dainas neščiau kam nors kitam“, – šypsodamasis apie bendradarbiavimą su Rimu pasakojo Daddy was a Milkman. Pasak muzikanto, „Choke“ yra labiau koncertinis „live-video“ nei muzikinis klipas.

R. Sakalauskas specializuojasi multimedijos, 3D instaliacijos srityse. Kūrėjas gali pasigirsti netrumpu laimėjimų sąrašu, kuriame – „Sidabrinės gervės“ ir „Auksinis scenos kryžius“ apdovanojimai, meno mugėje „ArtVilnius‘13″ jo darbas buvo išrinktas geriausia instaliacija, o „ArtVilnius‘18″ jis buvo pripažintas geriausiu jaunuoju mugės menininku.

Pasak R. Sakalausko, pastaraisiais metais jis intensyviai bendradarbiavo su muzikantais, prisikaupė nemažas videokūrinių archyvas. „Norėjosi visą darbą suvesti į tam tikra sistemą, instaliaciją, didesnį ir platesnį audiovizualinį kūrinį“, – teigė autorius.

R. Sakalausko nuomone, muzikinių vaizdo klipų kūrimas turi daugiau pranašumų negu darbas teatre. „Muzika yra gana abstrakti, todėl leidžiasi plačiai interpretacijai. Darbas su muzikantais dažniausiai būna labai vaisingas. Jie turi idėjų, bet niekada jų neprimeta ir nesuabsoliutina. Jie tampa tarsi kūrinio arbitrais, leidžiančiais pakankamai laisvai reikštis“, – pasakojo menininkas.

Nepaisant prioriteto muzikiniams projektams, R. Sakalauskas intensyviai dirba ir su teatro režisieriais. Vieni ryškiausių Rimo teatrinių projektų – videoprojekcijos islandų režisieriaus Thorleifur Arnarssono spektakliui „Independent people” (Islandijos Nacionalinis dramos teatras, Reykjavikas), videoprojekcijos Onutės Narbutaitės operai „Kornetas“ (režisierius Gintaras Varnas).

Galerija „Meno Niša“ Rimo videodarbus jau pristatė ir tarptautinėse meno mugėse „Positions Berlin“, „Viennacontemporary“, London’s Global Art Fair Art’16, YIA Paryžiuje ir Briuselyje, Kiev Art Week etc. Keletą jo videokūrinių yra įsigijęs MO muziejus.

Žiūrėkite reportažą:

Kultūros diena. Žydžių portretai: pasipriešinimo naciams poezija, šokiu ir tapyba istorija

R. Sakalausko muzikinių videokūrinių ir klipų paroda „Dispozicija“ galerijoje „Meno Niša“ veiks iki vasario 16 dienos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt