Kultūra

2020.01.16 10:40

„Elito kine“ – „Ji“: aktorė Gabija Jaraminaitė žiūrovams žada dvi įtampos valandas

Mindaugas Klusas, Ieva Ripinskytė, LRT.lt2020.01.16 10:40

Šiandien, sausio 16-ąją, „Elito kine“ per LRT PLIUS rodomas Nyderlandų režisieriaus Paulo Verhoeveno filmas „Ji“ (Elle) su garsiąja prancūzų aktore Isabelle Huppert. „3 minutėse iki kino“ lietuvių aktorė Gabija Jaraminaitė ragina žiūrovus rengtis įtampos seansui – siužeto posūkiai kas penkias minutes kaustys vis nauja intriga.

Pasak „Elito kino“ viešnios, tai vienas tų retų filmų, kuriame įtampa išauga nuo pirmos sekundės ir atslūgsta tik jam pasibaigus. „Mano kūnas buvo įsitempęs, kartais norėjosi prisidengti akis, žiūrėti pro pirštus – taip ir dariau“, – filmo emocijomis dalijasi G. Jaraminaitė. Buvo ir tokių akimirkų, kai aktorė savęs klausė – kodėl ji žiūrinti tokį filmą. Ir tik pamačiusi visą iki pabaigos suprato, kodėl jis toks, o ne kitoks.

Žiūrėkite reportažą:

„Elito kine“ – „Ji“: aktorė Gabija Jaraminaitė žada dvi įtampos valandas

Anot aktorės, kaip ir dera aukščiausio meistriškumo režisierių kūriniams, „Ji“ sukelia begalę minčių. „Filmas nepaleido manęs labai ilgai. Vis mąsčiau apie tai, kokie yra esminiai gyvenimo klausimai. Kokioje aplinkoje užaugau, kokioje auginu savo vaikus, koks svarbus vaikų ir tėvų ryšys“, – vardija G. Jaraminaitė.

Svarsčiusi, kodėl tampame tokiais, kokie esame dabar, ką atiduodame savo vaikams, ką perduodame iš kartos į kartą. Į tai žiūrovams teks atsakyti patiems, nes „Ji“, kaip būdinga aukščiausios prabos kinui, tik iškelia klausimus, tačiau atsakymų nepateikia.

„Bežiūrint filmą, regis, jau viskas paaiškėja... Bet kas penkias minutes – nauja intriga, ima dėtis dar labiau neįtikimi dalykai. Šitiek scenarijaus vingių, netikėtų momentų...“ – scenarijaus autorių Davidą Birke`ą gyrė G. Jaraminaitė ir prisipažino filme išvydusi dalelę savęs.

Anot Gabijos, pagrindinė filmo veikėja – sužeistos sielos žmogus. „Į ją esu panaši tik tiek, kiek bet kuris žmogus turi vidinių dilemų, į kurias ieško atsakymų. Ieškome visą gyvenimą“, – sako „3 minučių iki kino“ viešnia.

Aktorė sutinka, kad filmas turi prancūziškų bruožų, tačiau gerokai peržengia šios kultūros ribas. „Nebūdamas prancūzas nesuprasi, kaip vaidinti tai, ką parašė prancūzų dramaturgai, scenaristai“, – dalijasi patirtimi aktorė, vaidinusi ne vienoje prancūziškoje dramoje.

Atsinaujinusį ir lakoniška įžanga „3 minutės iki kino“ pristatomą „Elito kiną“ aktorė vertina labai palankiai. „Gerų filmų niekada nebus per daug, – nusišypso. – Kaip žiūrovė džiaugiuosi galinti pamatyti pačius geriausius.“

Filmas „Ji“ – šiandien, sausio 16-ąją, nuo 23 valandos „Elito kine“ per LRT PLIUS.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.