Naujienų srautas

Kultūra2020.01.15 12:42

„Bel Canto“ dešimtmetis: milijoninė auditorija, unikalūs projektai ir ambicija rašyti Lietuvos chorinės muzikos istoriją

LRT.lt 2020.01.15 12:42

2019-ųjų pabaigoje surengęs du anšlaginius kalėdinius koncertus Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje choras „Bel Canto“ pažymėjo ir savo 10-ies metų gimtadienį. Koncertuose „10 Kalėdų kartu“ gruodžio 20–21 dienomis apsilankė daugiau kaip 830 žiūrovų. Bilietai į juos buvo išpirkti likus mėnesiui iki pasirodymų, rašoma pranešime žiniasklaidai.

2009-ųjų rudenį choristų iniciatyva susibūręs choras „Bel Canto“ per dešimt metų pasiekė įspūdingų rezultatų. Choras du kartus iš eilės laimėjo geriausio Lietuvoje mišraus mėgėjų choro titulą, pateko į šalies rekordų knygą, Lietuvos publikai pristatė ir pirmą kartą šalies chorinės muzikos istorijoje koncertavo kartu su pasaulinėmis chorinės muzikos žvaigždėmis: populiariausiu pasaulyje šiuolaikiniu kompozitoriumi ir dirigentu, „Grammy“ laureatu Ericu Whitacre`iu, vienu žymiausių pasaulyje šių laikų chorinės muzikos kompozitorių Ola Gjeilo, elitiniais britų vokaliniu ansambliu „Voces8“ ir choru „The Sixteen“, taip pat puikiais chorais iš Švedijos, JAV ir Šveicarijos.

Choras „Bel Canto“ nuo pat įsikūrimo ypatingą dėmesį skyrė savo veiklos viešinimui ir komunikacijai. 2019 m. chorą pastebėjo kultinės amerikiečių TV komedijos „It’s Always Sunny in Philadelphia“ kūrėjai ir jo atliekamą kūrinį panaudojo šio serialo garso takelyje. Choro veiklą taip pat įvertino prestižiškiausias pasaulyje leidinys apie klasikinę ir rimtąją muziką „Gramophone“. Jis chorą „Bel Canto“ apibūdino kaip „žinomiausią ir platų, stilistiškai įvairų repertuarą atliekantį chorą Lietuvoje“.

Choro organizuotuose koncertuose apsilankė daugiau kaip 15 100 žiūrovų, arba vidutiniškai 1 500 žiūrovų per metus.
Choro pasirodymus festivaliuose, konkursuose, socialiniuose projektuose ir kitų organizatorių koncertuose pamatė daugiau kaip 80 000 žiūrovų.
Choro YouTube kanalo video nuo 2011 m. peržiūrėti daugiau nei 8,9 milijono kartų (30,2 milijono minučių), t.y. vidutiniškai 82 000 peržiūrų per mėnesį. Choro YouTube kanalą daugiausia žiūrinčių šalių penketukas: JAV, Vokietija, Italija, Prancūzija ir Lietuva; kanalo auditorija: 65 % vyrų, 35 % moterų; 48 % žiūrovų yra 18–44 metų grupėje, 49 % žiūrovų – 45–65+ metų.
Choro „Bel Canto“ įrašai Spotify, Apple Music ir Amazon Music vidutiniškai per mėnesį perklausomi 1 900 kartų, daugiausia JAV, Vokietijoje, Jungtinėje Karalystėje, Kanadoje ir Lietuvoje.
Choro pranešimai, nuotraukos, video choro paskyrose Facebook ir Instagram per metus pasiekia daugiau kaip 1,4 milijono socialinių tinklų vartotojų (reach rodiklis).

Choro „Bel Canto“ meno vadovas ir dirigentas Egidijus Kaveckas teigia, esą choro dešimties metų veiklos rezultatai, sukurtas įvaizdis ir tvirtas prekės ženklas leidžia komandai drąsiai pradėti naują plėtros etapą.

„Didžiuojuosi, kad per dešimt metų su komanda padarėme tiek, kiek pavyksta retam chorui ne tik Lietuvoje. Manau, naują dešimties metų etapą pradėsime sustiprėję, subrendę ir dar aukščiau iškėlę kokybės kartelę. Toliau sieksime nuolat tobulėti, augti ir puoselėti kokybišką motyvuotų žmonių bendruomenę, pritraukti naujų komandos narių, kurie savo laisvalaikį nori skirti kokybiškai ir prasmingai veiklai. Įrodėme, kad su motyvuota ir kokybiška komanda galime kurti ne tik brandžią, kokybišką laisvalaikį vertinančių žmonių bendruomenę, bet ir mėgautis neįtikėtinais veiklos rezultatais, kurie drąsiai keičia chorinės muzikos įvaizdį ir kuria šios muzikos istoriją Lietuvoje“, – teigia E. Kaveckas.

Choras „Bel Canto“ daug dėmesio skiria ne tik bendravimui su užsienio šalių muzikos kūrėjais. Jis yra koncertavęs ir su Lietuvos muzikantais: Lietuvos kameriniu orkestru, Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, ansambliais „Mikroorkéstra“, „Giunter Percussion“, „Vilnius Percussion“, styginių kvartetu „Mettis“, pianistais Motiejumi Bazaru ir Artūru Anusausku, solistais Lina Dambrauskaite, Joana Gedmintaite, Ieva Prudnikovaite, Ieva Gaidamavičiūte, dainininkais Tomu Sinickiu, Jeronimu Miliumi, Jurgiu Brūzga, grupėmis „Skylė“, „Baltasis kiras“ ir kitais. Choras taip pat dalyvavo muzikiniuose projektuose, kuriuose dirigavo garsiausi šalies dirigentai Modestas Pitrėnas ir Gintaras Rinkevičius, taip pat bendradarbiavo su Lietuvos kompozitoriais Vytautu Miškiniu, Vaclovu Augustinu ir kitais.

2009–2017 m. choro „Bel Canto“ meno vadovo pareigas ėjo Artūras Dambrauskas, nuo 2017 m. šios pareigos patikėtos E. Kaveckui. Choro chormeisterė ir antroji dirigentė yra Milda Zapolskaitė, chormeisterė ir koncertmeisterė Raminta Gocentienė. Operos solistas Liudas Norvaišas nuo 2017 iki 2019 m. pabaigos ėjo choro vokalo pedagogo pareigas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi