Naujienų srautas

Kultūra2015.09.09 00:48

O. Koršunovo teatro sezoną pradės A. Areimos „Po ledu“

Rugsėjo vienuoliktąją Artūro Areimos spektaklis „Po ledu“ pradės jau septynioliktąjį Oskaro Koršunovo Vilniaus miesto teatro sezon

Taip jaunoji aktorių karta kviečia žiūrovus į jau septynioliktąjį Oskaro Koršunovo Vilniaus miesto teatro sezoną, kuris, pasak režisieriaus, bus kaip niekad intensyvus ir turtingas. Trupę šiais metais papildė net dvidešimt jaunų aktorių. Jie vaidins devyniose premjerose.

„Šį sezoną mes pavadinome „Revoliucijos vaikai“, nes statome prieš dešimtmetį revoliucingai nuskambėjusias pjeses. Tai buvo ir Sarah Kane ir Markas Ravenhillas, ir Marius von Mayenburgas. Mes jau statėme savo teatre tas pjeses, dabar grįžtame, bet grįžtame su jaunais žmonėmis“, – pasakojo O. Koršunovas.     

Pasak režisieriaus, tai, kas prieš dešimtmetį atrodė kaip maištingos idėjos, šiandien jauniems žmonėms yra kasdienybė.

Naujoji aktorių karta – ne vienintelis jaunatviškas akcentas ateinančiame sezone. Nebe pirmą kartą O. Koršunovo teatro studijoje kuriantis režisierius A. Areima sezoną pradės premjera pagal vokiečių dramaturgo Falko Richterio pjesę „Po ledu“. Spektaklyje vaizduojamas pasaulio centras – tai konferencijų salė ir joje knibždantys verslo konsultantai. Pasak režisieriaus, žmonės mūsų kultūroje skiria tiek daug dėmesio karjerai, kad pamiršta paprasčiausius bendražmogiškus dalykus ir pasiklysta savo pačių gyvenime.

„Iš mūsų kiekvienas nuo vaikystės reikalauja kažkuo būti: produktyviu, naudingu, stipriu, įžymiu ir mokykloj kažką pasiekti, nuveikti, įstoti, būtinai reikia visiems Lietuvoje ar visame pasaulyje baigti aukštuosius, užimti aukštas pareigas...  Visi stengiamės būti kažkuo, bet ne žmogumi“, – pasakojo A. Areima.  

Spektaklio premjera vyks rugsėjo vienuoliktąją. Oskaro Koršunovo Vilniaus miesto teatras tradiciškai pusę sezono praleis gastroliuodamas po tarptautinius festivalius. Įspūdingiausios sezono gastrolės laukia Venecijos bienalėje sužibėjusios „Hamleto“ trupės. Kovą prasidės beveik mėnesį truksiantis turas po Kiniją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi