Kultūra

2015.09.09 00:49

M. K. Čiurlionio konkurse – rekordinis dalyvių skaičius

Monika Petrulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.09 00:49

Prieš pusšimtį metų pradėtas rengti M. K. Čiurlionio konkursas šiemet sulaukė rekordinio dalyvių skaičiaus. Pianistų ir vargonininkų konkurse norą varžytis pareiškė daugiau nei 70 pasaulio muzikantų.  

Vargonininkė Karolina Juodytė – praėjusio konkurso laureatė. Kas ketverius metus vykstančiame M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurse šiemet lietuviams skinti laurus bus daug sunkiau – į Vilnių atvyksta muzikantų iš Europos šalių, KInijos, Japonijos, Pietų Korėjos ir net Bolivijos.

Pasak organizatorių, per penkiasdešimt metų konkurso populiarumą lėmė tai, kad laimėjusieji gauna ir 10 tūkstančių eurų prizą, ir galimybę groti koncertuose svarbiausiose Lietuvos bei Latvijos scenose.

„Šiais metais lietuviai konkurse sudaro  tik vieną trečiąją dalyvių. Tai, mano manymu, rodo konkurso svarbą ne tik Lietuvoje, ne tik Baltijos šalių regione, bet ir Europoje“, – pasakojo konkurso organizacinio komiteto narys Vygintas Gasparavičius.  

„Meno pasaulyje, gal ne tik meno pasaulyje, būtent M. K. Čiurlionis tampa Lietuvos „prekės ženklu“. Lietuva yra Čiurlionio Lietuva labai daug kam“, – apie šio konkurso svarbą kalbėjo prof. Vytautas Landsbergis.

Dalyvių perklausos prasidės pirmadienį. Pirmą kartą konkursinę programą bus galima stebėti tiesiogiai internetu, adresu ciurlionis.link.

Muzikantus vertins komisija, kurios nariai – žinomų pasaulio aukštųjų mokyklų profesoriai.

„Kai vartau jūsų laikraščius, randu straipsnių apie pabėgėlių krizę, atsinaujinančius karo veiksmus Sirijoje, islamo valstybės niokojamus kultūros paminklus. Šiame kontekste grožis tampa labai svarbus. Kalbu apie kultūrą, artėjantį konkursą. Taigi, jis reikalingas mums visiems, ne tik dalyviams“, – teigia vargonininkų konkurso komisijos narys prof. Michaelas Baueris.

Konkursas truks dešimt dienų. Laureatų apdovanojimas numatytas rugsėjo 22 dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.