Kultūra

2020.01.14 12:34

Klaipėdos dramos teatro spektaklis „Mūsų klasė“ atvyksta į Vilnių

LRT.lt2020.01.14 12:34

Klaipėdos dramos teatras 2019 metus pabaigė įspūdinga premjera: režisieriaus Oskaro Koršunovo spektakliu pagal lenkų autoriaus Tadeuszo Słobodzianeko pjesę „Mūsų klasė“. Kovo 14 dieną „Mūsų klasę“ galės pamatyti Vilniaus publika – jis bus rodomas Jaunimo teatre, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Scenografiją kūrė Gintaras Makarevičius, muziką – kompozitorius Gintaras Sodeika, kostiumus – dailininkė Aleksandra Jacovskytė, pjesę iš lenkų kalbos išvertė Rolandas Rastauskas. Vaidina dešimt Klaipėdos dramos teatro aktorių: Justina Vanžodytė, Eglė Jackaitė, Igoris Reklaitis, Jonas Baranauskas, Liudas Vyšniauskas, Regina Šaltenytė, Vaidas Jočys, Aurimas Pintulis, Jonas Viršilas, Mikalojus Urbonas.

Spektaklio tema – vienos mokyklos klasės mokinių likimas nuo karo metų iki pat XX amžiaus pabaigos. 1941 metais Lenkijos Jedvabno kaime vietiniai žydai, kaimelio gyventojai, buvo uždaryti į daržinę ir sudeginti gyvi. Jų žudikai buvo to paties Jedvabno gyventojai – kaimynai ir bendraklasiai, kadaise galbūt sėdėję tame pačiame suole su savo aukomis. Pjesė nėra dokumentinė, bet įkvėpta šio istorinio įvykio. Tai sukrečiantis pasakojimas apie gėrį ir blogį, apie permainingą žmogaus prigimtį, žmonijos praeitį, dabartį ir galbūt – įspėjimas apie ateitį. Pastaruoju metu ji yra dažniausiai pasaulyje statoma lenkų pjesė.

Šis O. Koršunovo spektaklis jau sulaukė nemažai Lietuvos teatro kritikų atgarsių. Teatrologė Daiva Šabasevičienė yra rašiusi: „Žmonių vardai spektaklyje nuskamba kaip malda. Čia Dievo vardas neminimas, bet kūrinį sutvirtina tikėjimas žmogumi. Teatras tam ir egzistuoja, kad perkeltų akistatą su istorija šiapus rampos“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt