Kultūra

2020.01.13 19:02

Festivalis vaikams ir jaunimui leis patirti teatrą iš arčiau

Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.01.13 19:02

Vilniuje prasidėjo teatro festivalis vaikams ir jaunimui „Kitoks“, jau dešimtą kartą kviečiantis į kitokį teatrą vaikams. Šiemetinio festivalio šūkis – „Patirk iš arčiau“. Rengėjai žada įdomią patirtį žiūrovams nuo kelių mėnesių iki 18 metų.

10-ąjį festivalį „Kitoks“ pradėjo trupė iš Katalonijos, šiuolaikinio cirko spektakliu „Skrieja mintys“, skirtu dviejų penkerių metų vaikams. Tai pirmas trupės „Animal Religion“ pastatymas vaikams. Spektaklį kuria trys atlikėjai – garsu, lytėjimu, šviesa.

Pasak spektaklio autorių, pagrindinė jų idėja, kad žiūrovai, vaikai iš karto taptų bendra kūrėjais, todėl iš karto pradeda drauge kurti spektaklio muzikinį takelį.

„Spektaklis kaskart skirtingas ir muzika skirtinga, pavyzdžiui, Ispanijoje jie sako „Ola“, čia sako – „labas“, taigi Ispanijoje daugiau „o“, čia daugiau „a“. Tokia ir yra mūsų idėja, palikti erdvės spektaklyje, kur žiūrovai gali tapti kūrėjais. Dėl to ir spektaklio pavadinimas „Skrieja mintys“, žiūrovai mums kažką duoda ir iš tų mažų dalykų, kurie susikuria iš mūsų bendravimo – mes skriejame scenoje“, – pasakoja atikėjas Quimas Gironas.

Festivalyje spektaklius rodys trupės iš Nyderlandų, Suomijos, Italijos, Belgijos ir Lietuvos. Šiemetinio festivalio šūkis „Patirk iš arčiau“.

Šiame šūkyje – festivalio organizatorių siekis nepamiršti, kad daugeliui žiūrovų ši patirtis gali būti pirmoji, todėl svarbus kontakto, pažinimo momentas. Programoje nemažai kūrinių, skirtų patiems mažiausiems, vos kelių mėnesių vaikams. Pavyzdžiui, Šeiko šokio teatro spektaklis „Lumi“, per judesį kuriantis pirmąsias kūdikių patirtis teatre. Taip pat ir Dansemos pirmojo Lietuvoje teatro kuriančio kūdikiams spektakliai „Pievelė“ ir „Laikrodininkas“.

Festivalio spektakliai rodomi Menų spaustuvėje, jis truks iki sausio 19-os dienos.

Plačiau žiūrėkite reportaže:

Žinios. Benediktas XVI perspėjo neatsisakyti kunigų celibato, popiežius Pranciškus sako jį remiantis
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt