Kultūra

2015.09.08 16:16

Maisto menininkė išvyksta į parodą „Expo 2015“ Milane

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2015.09.08 16:16

Maisto menininkė Jolita Vaitkutė su savo komanda išvyksta į parodą „Expo 2015“  Milane, kur iš maisto produktų kurtus darbus pristatys lankytojams iš viso pasaulio.  

Šių metų pasaulinė paroda „Expo 2015“ skirta maisto kultūrai bei pramonei. O menininkei Jolitai Vaitkutei maistas reiškia daugiau nei įprasta. Projekto „Eat more art“ komanda kuria įspūdingus paveikslus, portretus, instaliacijas iš įvairiausių maisto produktų. Dalyvavusi ne viename visuomeniniame projekte, parodoje, Jolita sako, visai nesitikėjusi, kad jos darbai jau šiemet atsidurs „Expo 2015“ , Lietuvos paviljone.

Parodoje Jolita Vaitkutė kartu su kolege Emilija Vanžanovaite pristatys daugiau nei dešimt skirtingų darbų. Tarp jų – dviejų ir penkiasdešimties litų, sudėliotų iš įvairių grūdų, paveikslai, prezidentės Dalios Grybauskaitės portretas. Ekspozicijoje bus pristatomi ne tik iš maisto produktų kurti darbai – taip pat iš popieriaus pagamintas Jono Basanavičiaus portretas bei iš tūkstančio spalvotų pieštukų sudėliotas Alberto EInšteino paveikslas. Jolitos Vaitkutės komanda taip pat vizualizavo ir lietuviškas patarles.

Be šių darbų, Jolita Vaitkutė ir Emilija Vanžanovaitė ekspozicijoje gyvai kurs projektą „Kepėjas“ iš 100 kilogramų baltos itališkos duonos.

Daugiau apie menininkės projektą žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ reportaže. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.