Kultūra

2020.01.13 13:36

Du lietuviški filmai Los Andžele rodomi prestižiniame Skandinavijos filmų festivalyje

LRT.lt2020.01.13 13:36

Šį savaitgalį Los Andželo Skandinavijos filmų festivalyje įvyko net dviejų lietuviškų filmų premjeros. Abu filmai – dokumentika, kurta prodiuserio Arūno Matelio kūrybinėje studijoje „Nominum“. Tai Amerikos lietuvių patirtis pasakojančios „Kelionės namo“ ir šiemet Lietuvos į „Oskarus“ deleguoti „Laiko tiltai“, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Elitinis Los Andželo Skandinavijos filmų festivalis kiekvienais metais surenka geriausių Šiaurės Europos filmų programą, kurią sudaro „Oskarų“ delegantai bei pasaulinio pripažinimo susilaukę filmai. Šiais metais čia taip pat buvo rodomas puikiai žinomas lenkų režisieriaus Pawelo Pawlikowskio filmas „Ida“ ir Estijos „Oskarų“ delegantas „Truth and Justice“, vis dar sėkmingai besivaržantis dėl nominacijos.

Dokumentinio kino režisierė Ramunė Rakauskaitė pristatė filmą „Kelionės namo“, kaip jo režisierė (prodiuserė Algimantė Matelienė, kūrybos prodiuseris Arūnas Matelis) ir filmą „Laiko tiltai“, kaip scenarijaus bendraautorė (režisieriai Audrius Stonys, Kristynė Briedė, prodiuseriai Uldis Čekulis, Arūnas Matelis, Algimantė Matelienė, Riho Vastrik). Filmų pristatymai vyko prestižiniame rašytojų gildijos teatre Los Andžele.

Lietuvos generalinis Konsulatas Los Andžele dalijosi žiūrovų atsiliepimais: „Kelionės namo atgaivino ir būrio lietuvių prisiminimus apie jų keliones į okupuotą Lietuvą, bendradarbiavimą su pogrindžiu, tad dalijomės jautriomis istorijomis. Žiūrovai džiaugėsi, kad režisierė galėjo atsakyti į klausimus apie abu filmus ir papasakoti užkulisius“.

Kartu su oficialia filmo „Kelionės namo“ premjera Los Andžele, filmas taip pat yra išleidžiamas ir internetinėje platformoje www.ltfilms.lt, kur nuo šiol atveriamos peržiūros ne tik lietuviams gimtinėje, bet ir JAV.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt