Kultūra

2020.01.14 22:47

Įveikę milžiniškus krūvius „čiurlioniukai“ už velnio ištekino Jurgą

fotoreportažas
Violeta Beconienė, LRT PLIUS laida „Kultūros diena“, LRT.lt2020.01.14 22:47

Ne vienas dar gerai prisimena Arūno Žebriūno miuziklą „Velnio nuotaka“. Dabar šis Viačeslavo Ganelino kūrinys atgimė. Jo pastatymą sausio 11 ir 12 dienomis parengė Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos abiturientai, tęsdami ilgametę tradiciją kasmet pastatyti po operą.

Ėmęsi neįprastų sau vaidmenų – kas choreografo, režisieriaus, kas prodiuserio ar scenografo – abiturientai patys savarankiškai paruošė operą „Velnio nuotaka“.

„Visiems čia yra naujas dalykas ir visi neria į šią avantiūrą pasitikėdami. Sekasi, tikiuosi, visai neprastai“, – sako operos režisierius, pianistas Simonas Poška.

„Nelengva, labai dideli krūviai, bet labai norisi ir mes stengiamės viską daryti“, – teigia režisierė, pianistė Elzė Fedorcovaitė.

Nors suderinti mokslus, kūrybines ambicijas ir naują projektą nebuvo lengva, kalbinti moksleiviai tvirtina dirbę darniai, įsiklausydami į kito nuomonę, ieškodami bendrų sprendimų. Suburti sklandžiam darbui muzikos, dailės ir baleto skyrių moksleivius padėjo ir bendras tikslas.

„Visas projektas yra labai ilgos trukmės, jis prasidėjo jau prieš pusę metų. Dabar jaučiame atokvėpį“, – sako dirigentas Laurynas Jakutis.

„Iš tiesų didžiulė dovana, kad man duota proga būti ant scenos ir dainuoti, perduoti tai, ką manau apie veikėją, apie kūrinį. Taip pat bendradarbiauti su kitais žmonėmis ir save pažinti kaip individą, kuris kuria, ieško“, – kalba Jurgos vaidmens atlikėja Saulė Kavaliauskaitė.

Šiai moksleiviškai tradicijai jau keturiasdešimt penkeri. Pirmosios operos gimė senojoje mokyklos salėje ieškant sprendimų šimtadieniui. Ir nors kai kurie tekstai tuo metu buvo pritaikyti prie mokyklos aktualijų, tačiau patys kūriniai buvo gerai žinomos operos – „Traviata“, „Sevilijos kirpėjas“ ir kitos.

Išsamiau – reportaže:

Kultūros diena
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt