Naujienų srautas

Kultūra2020.01.12 11:07

„Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“ amerikiečių fortepijono žvaigždė Kevinas Kenneris atviraus apie meilę Lenkijai

LRT.lt 2020.01.12 11:07

Kevinas Keneris – žymus amerikiečių kilmės fortepijono virtuozas, tarptautinių konkursų laureatas, atradęs antrąją tėvynę lenkų kompozitorių – romantikų muzikinėse svajose.

Pirmasis grojimo pagrindų mokytojas – emigrantas iš Lenkijos Kšyštofas Bžuža įžvelgė jaunojo pianisto talentą ir tapo tiltu tarp žemynų.

„Kai man sukako 17 metų, susikroviau lagaminus ir lydimas mamos atvykau į Lenkiją pas Liudvigą Stefanskį, – pranešime sako K. Keneris ir priduria, – pajutau, kad tai mano širdžiai labai artima kultūra, tai lyg mano širdies namai“.

Visi keisti socializmo „rojaus“ atributai, o juk tada – 1980 -aisiais Lenkija išgyveno lemtingus ir sukrečiančius laikus, neatbaidė jaunojo pianisto ir jis pasinėrė į kūrybinius atradimus autentiškoje aplinkoje.

Sekant Lenkijoje sutiktų pedagogų „genealogiją“ galima aptikti ir legendinio Artūro Rubinšteino pėdsakų.

Tarptautiniai konkursai ir juose iškovoti prizai atvėrė didžiąsias koncertines sales. Koncertai su žymiausiais pasaulio orkestrais tik patvirtino aukštą atlikėjo profesinį lygį.

O šiuo metu dalį laiko K. Keneris dėsto gabiausiems jauniems pianistams įvairiuose pasaulio universitetuose

„Man smagu padėti studentams atrasti tai, kas juose slypi“, – sako K. Keneris.

Apie kaubojišką vaikystę, trumpą išvyką į Lenkiją, kuri tapo namais, išbandymus socializmo „rojumi“ bei muziką, sklendžiančią tarp žemynų ir ideologijų – laidoje „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“ sausio 12 dieną 21 valandą per LRT PLIUS.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi