Kultūra

2020.01.11 00:20

Viktorija Kuodytė – aktorė, įvertinta už asmenybės žymę šiuolaikiniame teatre

LRT tęsia pažintį su Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatais

Tęsiame reportažų ciklą apie nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatus. Premijos bus įteiktos vasario 16-ąją, iki to laiko mes jus plačiau supažindinsime su visais laureatais iš arčiau. Viena iš laimėtojų – aktorė Viktorija Kuodytė, nacionaline premija įvertinta už asmenybės žymę šiuolaikiniame teatre.

1994-ieji, tai - pirmasis aktorės Viktorijos Kuodytės vaidmuo, ją dar muzikos ir teatro akademijos studentę vaidinti spektaklyje „Mažosios tragedijos. Mocartas ir Saljeris. Don Žuanas,Maras“ pakvietė režisierius Eimuntas Nekrošius. Nuo šio spektaklio prasidėjo ilgalaikis aktorės bendradarbiavimas su Nekrošiumi. Vėliau sekė jo spektaklis „Trys seserys“ ir Kuodytės sukurta Irina, „Hamletas“ ir Ofelija, „Meilė ir mirtis Veronoje“ ir „Džiuljeta, „Makbetas“ ir Kuodytės laumė. Šie spektakliai buvo vaidinami daugiau nei dešimtmetį ne tik Lietuvoje, apkeliauti pasaulio teatro festivaliai. Didžioji dalis Viktorijos Kuodytės kūrybinio kelio susijusi būtent su Eimuntu Nekrošiumi.

„Jis manyje matė tokią ryškią dėmę, jei vardinčiau paletėj spalvų, tai tokia ne niuansas, o dėmė, kuri jam reikalinga jo spektakliui, aktyvumu tos spalvos, šiuo atveju ir fiziniu aktyvumu, energetiniu aktyvumu, bet tai galėčiau sakyti ir apie Puškiną, ir apie Šekspyrą, Hamletą, bet aš visada jaučiau, kad ta dėmė nekinta“, – pasakoja aktorė.

Viktorija pasakoja, kad po laumės vaidmens „Makbete“, keliolika metų nevaidino pas E. Nekrošių, o prieš ketverius metus vėl buvo apkviesta vaidinti spektaklyje „Bado meistras“, paskutiniame Eimunto Nekrošiaus spektaklyje, sukurtame jo „Meno forte“. Aktorė sako, ta ilga pertrauka suteikė galimybę į vaidmenį sudėti visą sukauptą patirtį.

„Toks lūžis įvyko po 18 metų, kai susitikau repetuojant Kafką, kuomet, matomai jis manyje pamatė ir kitus atspalvius, jie susidėjo į šį vaidmenį, jam esu dėkinga, nes manau, kad jis manyje nieko kito nebūtų pamatęs, jei nebūtume išsiskyrę, aš turėjau turėti galimybę pabūti kitose teatro formose, kad manyje kažkas atsiskleistų, ko jis nematė, kai grįžau dirbti, jis netgi sakė, kad aš mačiau tą ir tą, jis sekė, ne tik aš seku, ką jis daro“, – sako aktorė.

Aktorė taip pat sukūrė vaidmenų ir Gintaro Varno, Algirdo Latėno, Jono Vaitkaus, Kristiano Liupos spektakliuose. Taip pat ir kine, pastaraisiais metais vaidino ir režisieriaus Algimanto Puipos paskutiniuose dviejuose filmuose „Edeno sodas“ ir „Kita tylos pusė“, su juo ir bus apdovanota šiemet Nacionaline kultūros ir meno premija. V. Kuodytei Nacionalinė kultūros ir meno premija skirta už asmenybės žymę šiuolaikiniame teatre.

Plačiau apie aktorę – reportaže

Tarp nacionalinės premijos laureatų – ir aktorė Viktorija Kuodytė: ji įvertinta už asmenybės žymę šiuolaikiniame teatre