Kultūra

2020.01.07 06:31

Jaunimo teatre – režisierės Švedkauskaitės debiutas su pjese „Žmogus iš žuvies“

Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.01.07 06:31

Antradienį į premjerą kviečia Jaunimo teatras. Jauna režisierė Eglė Švedkauskaitė debiutuoja šiame teatre su vienos ryškiausių šiuolaikinių Rusijos dramaturgių Asios Vološinos pjese „Žmogus iš žuvies“.

Asios Vološinos pjesė „Žmogus iš žuvies“ sukurta 2016-aisiais, o pjesės premjera Maskvos dailės teatre įvyko prieš kiek daugiau nei metus ir tapo vienu ryškiausių teatro sezono įvykių. Vilniuje, Jaunimo teatre, pjesę stato režisierė Eglė Švedkauskaitė.

„Ieškau visada, kad tema būtų ne tik apie vidinį pasaulį, bet ir visuomenę, sociumo būseną, tai šita pjesė kalba apie dabar tvyrančią nuotaiką, pojūtį, nevilties suvokimą, kad paėmė sąstingis, nors viskas tik gerėja, gyvenam geriau nei bet kuri kita karta iki šiol, bet kažkas neleidžia ramiai užmigti, dramaturgijoje domina ir politinis aspektas tam tikras žvilgsnis į visuomenę, kaip politinį darinį“, – pasakoja režisierė.

Spektaklyje vaidina šeši aktoriai - Matas Dirginčius, Ieva Kaniušaitė, Aleksas Kazanavičius, Simonas Storpirštis, Asta Zacharovaitė ir Viktorija Kuodytė. Jos teigimu pjesė patraukė joje nagrinėjama laisvės tema. Kaip kinta pjesės perskaitymas ten kur ji parašyta Rusijoje, ir Lietuvoje.

„Artima tai, nes pjesė kalba apie tolimą Rusiją, bet ir jos paskutiniai žodžiai, kuriuos sako mano veikėja: laisvėje jam bus geriau, šiais žodžiais kalba 8 metų vaikas, kuris suvokė, kad jo augintinis sraigė mirus, tas vaikas kalbėdamas apie sraigės mirtį sako: laisvėje bus geriau, nes mama vaikui pameluoja, kad ji iššliaužė, o ne numirė, norėjo apsaugoti vaiką nuo mirties fakto ta frazė, jei kalbėti iš rusų dramaturgės konteksto, žinoma, tai kalba apie šalį, kuri sistemos naikinama, diktatūros, ta šalis kalba laisvės jei būtų geriau, bet kai analizuoja iš Lietuvos konteksto, turim tą laisvę virš 20 metų, tai įdomu pasižiūrėti kaip ji veikia visuose sluoksniuose“, – teigia aktorė Viktorija Kuodytė.

Spektaklio „Žmogus iš žuvies“ premjera jaunimo teatro salėje 99 – šiandien.

Panorama. Iraną vienijantis keršto troškimas JAV – Soleimanio gedinčiųjų lūpose: ekspertai sako, kad Trumpo kantrybės taurė gali persipildyti
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.