Kultūra

2020.01.06 09:47

Fotomenininkas Mindaugas Norkus pristato nemirtingą lietuvių menininkų plejadą

LRT.lt2020.01.06 09:47

Sausio 14-ąją, antradienį, Marijos ir Jurgio Šlapeliu name muziejuje atidaroma Mindaugo Norkaus fotografijų paroda „Akimirkos“. Joje pristatoma daugiau nei 50 portretų, fotografuotų nuo 1975 metų iki šių dienų. 

M. Norkus įamžino žymiausių menininkų ir kultūros puoselėtojų gyvenimo akimirkas. Tai kelių kartų aktorių, režisierių, rašytojų, dailininkų ir kompozitorių plejada, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Ilgai besidarbuodamas Lietuvos televizijoje, Lietuvos kino studijoje ir „Studijoje 2000“ fotografas nuolat bendradarbiavo su režisieriais Vytautu Žalakevičiumi, Marijonu Giedriu, Algirdu Araminu, aktoriais Romualdu Ramanausku, Vaiva Mainelyte, Gediminu Girdvainiu, Ingeborga Dapkūnaite, Ona Juodyte-Chadaravičiene, dailininku Vytautu Kalinausku, režisiere ir aktore Galina Dauguvietyte, kompozitoriais ir dirigentais Giedriumi Kuprevičiumi, Sauliumi Sondeckiu, Konradu Kavecku, Donatu Katkumi, rašytojais Romualdu Granausku, Sigitu Geda, Algimantu Baltakiu, Juozu Apučiu, Jurga Ivanauskaite, garbiais Dainų švenčių baletmeisteriais, šokėjais, meno vadovais, kitais iškiliais menininkais.

„Laikas negailestingai retina kultūros didžiūnų gretas, o dešimtmečiais išsaugotos nuotraukos kvieste kviečia sustoti, neskubriai, akylai pasidalyta ta „akimirka žavinga“, kuri jau niekada nesugrįš. Liks tik paliudyti meilingą žvilgsnį, gilią pagarbą ir labai asmenišką santykį su herojais“, – sako parodos autorius.

M. Norkus yra žinomo tapytojo ir poeto Vinco Norkaus sūnus, tęsiantis menines šeimos tradicijas ir nepamirštantis savo šaknų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.