Naujienų srautas

Kultūra2020.01.05 13:55

Armėnų Šv. Kalėdų proga Nomedos Kazlaus laidoje pokalbis su operos žvaigžde Hasmik Papian

LRT.lt 2020.01.05 13:55

Sausio 5 dieną viso pasaulio armėnai švenčia savo Šv.Kalėdas. Ta proga laidų ciklo “Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus” kūrybinė grupė paruošė dviejų operos žvaigždžių pokalbį: lietuvių sopranas Nomeda Kazlaus kalbina Hasmik Papian – armėnų kilmės pasaulinio garso sopraną, kurią kritikai įvertino kaip geriausią šių dienų Normą. 

Lemtingai praviros durys į vokalo studiją Jerevano konservatorijoje ir… smuikininkės karjeros siekusi Hasmik Papian nuėjo keliu, atvėrusiu visas didžiąsias operų sales – nuo La Scalos iki Metropolitan operos.

Jaunatviška drąsa tik iš dabarties perspektyvų atrodo kaip neapgalvota rizika. „Taip beatodairiškai priimdamas pasiūlymus gali visai sužlugti, bet man pasisekė“, – sako ji.

Normos vaidmuo Varšuvoje, kurį reikėjo išmokti per penkias dienas, buvo didžiojo kelio pradžia. Paskui kvietimas į Boną, kur teko dainuoti su Plasidu Domingo, Šeril Milns, Džiuzepe Džiakominiu, o toliau – Viena – miestas, tapęs namais.

„Nusprendžiau, jei negyvenu Jerevane, tai Viena – tas miestas, kuriame noriu gyventi. Muzikos megapolis tapo aikštele, iš kurios ji tapo pasiekiama viso pasaulio operos gerbėjams – Detroite, Vašingtone, Karnegio hole, Alberto hole...

Normos vaidmenį ji atliko daugiau nei 150 kartų ir jos meistriškumas neliko nepastebėtas – „Washington Post” Papian įvertino kaip geriausią šių dienų Normos vaidmens atlikėją, pastatydamas į vieną gretą šalia didžiųjų operos divų – Montserrat Caballe ir Marria Callas. „Mano profesija – dovanoti gėrį žmonėms“ – sako operos solistė Hasmik Papian ir priduria: „Moteris turi būti dėmesio centre, jei ji gabi ir talentinga.“

Apie prašymą, kuris tapo žingsniu į muzikos pasaulį, skrydį į gastroles lėktuvu į kitą žemyną su ką tik gimusia dukrele, kilnius bei žavingus senosios operos ženklus bei Normos tapsmą Hilari Clinton moderniose interpretacijose – laidoje „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus" sausio 5 dieną 21 valandą per LRT PLIUS.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi