Kultūra

2020.01.03 09:04

Fotomenininkas ir jo modelis keliauja per emocijų pasaulį

LRT.lt2020.01.03 09:04

Pirmąjį metų savaitgalį Birštono gyventojai ir svečiai kviečiami į spalvas pažvelgti kiek kitaip – sausio 5-ąją Kurhauze atidaroma šiauliečio fotomenininko Aino Kazlausko paroda, kurios pavadinimas „RGB“ reiškia anglišką spalvų paletės pavadinimą: raudona (red), žalia (green) ir mėlyna (blue). 

RGB terminas vartojamas fotografų. Nors iš pirmo žvilgsnio tai tiesiog vienas iš sausų, techninių pavadinimų – būtent jis sudomino fotomenininką savo simboliškumu, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Pasinaudojęs šiuo spalvų kodu ir sustiprindamas jį kūno kalba, A. Kazlauskas savo pirmojoje personalinėje parodoje puikiai atskleidė mėgstamą temą – žmogaus emocinį pasaulį, jo gylį ir horizontus.

Raudona – aistra, veržlumas ir per pokytį ateinanti laisvė. Žalia – viltis, tikėjimas ir su tuo keliaujanti ramybė. Mėlyna – tikėjimas ir harmonija su savimi ir išoriniu pasauliu.

Nuotraukose išvysite atsikartojančią moters figūrą, nes šiame projekte autorius ir jo mūza per visas emocijas keliauja drauge, įgyvendindami savo apmąstymus spalvos kaip simbolio, kūno kalbos ir fotografijos meno pagalba.

Paroda veiks iki sausio 26 dienos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.