Kultūra

2020.01.02 18:23

Apsižiūrėjo: piramidžių yra Egipte ir Meksikoje, kodėl jų negalėtų turėti ir Kinija

Kai kalbame apie piramides, dažniausiai turime galvoje Egipto ar majų statinius Meksikoje, o ne Kiniją. Tačiau ir šios šalies centrinėje dalyje archeologai kasinėja piramides, kurioms daugiau nei 2 tūkst. metų.

Žinios. Piramidės – ne tik Egipte ar Meksikoje, bet ir Kinijoje: jų kasinėjimą anksčiau stabdė prietarai bei technikos trūkumas

Jos apaugusios augmenija, todėl iš toli atrodo lyg žalios kalvos. Ilgai apie jas nieko nebuvo žinoma, ypač kai valdžia stengėsi ištrinti turtingą praeities kultūrą iš tautos atminties.

„Šiai piramidei daugiau nei 2200 metų. Ją atrado amerikiečių pilotas praėjusio amžiaus 5-ajame dešimtmetyje. Mums tai atrodo žemių krūva, o iš tikrųjų – buvusio imperatoriaus kapas“, – teigia gidas Vu Dziango.

Rasta keliolika tokių piramidžių, bet nedaug apie jas žinoma – trūko technikos, stabdė prietarai. Iš pradžių kinų valdžia menkino piramidžių vertę, bet dabar pradėjo finansuoti archeologinius kasinėjimus.

„Kinų piramidės gerokai skiriasi nuo Egipto ar majų. Egipte tai – kapavietės, majų piramidės – šventovės. O mūsų piramidės buvo ir senovės valdovų būstinės“, archeologas Šao Dzing.

Archeologas sako – jo gyvenimas per trumpas, kas spėtų ištyrinėti piramides ir iš detalių atkurtų praeities gyvenimo vaizdą.

Išsamiau – reportaže:

Žinios. Piramidės – ne tik Egipte ar Meksikoje, bet ir Kinijoje: jų kasinėjimą anksčiau stabdė prietarai bei technikos trūkumas