Kultūra

2019.12.31 15:52

Būdamas 84-erių mirė nepaprastai garsus vokiečių operos režisierius Harry Kupferis

BNS2019.12.31 15:52

Berlyne mirė vienas garsiausių pasaulyje operos režisierių, vokietis Harry Kupferis, antradienį patvirtino jo agentūra. Jam buvo 84 metai.

Per 44 metus trukusią karjerą H. Kupferis dirbo operose visoje Vokietijoje, daugiau kaip du dešimtmečius buvo Berlyno garsiosios „Komische Oper“ vyriausiasis režisierius.

1935 metais gimęs H. Kupferis studijavo Leipcige ir iš pradžių dirbo tuometinėje komunistinėje Rytų Vokietijoje, bet išgarsėjo 1978-aisiais pastatęs Richardo Wagnerio „Skrajojantį olandą“ Bairoito festivalyje.

Po trejų metų, 1981-aisiais, jis perėmė vadovavimą „Komische Oper“.

H. Kupferis, kuris buvo „Komische Oper“ įkūrėjo Walterio Felsensteino studentas, statė Wolfgango A. Mozarto ir R. Wagnerio darbus, surengė šiame operos teatre dvi pasaulines premjeras, o 2002-aisiais pasitraukė.

Į Bairoito festivalį jis grįžo 1988 metais, kai drauge su argentiniečių ir izraeliečių dirigentu Danieliu Barenboimu pastatė R. Wagnerio „Nibelungų žiedą“.

Griuvus Berlyno sienai H. Kupferis vėl bendradarbiavo su D. Barenboimu dėl ambicingo projekto visą dešimtmetį Berlyno valstybiniame operos teatre pastatyti po vieną R. Wagnerio operą per metus.

H. Kupferis dirbo iki pat mirties, režisavo operas visame pasaulyje. Anksčiau šiais metais surengė triumfališką Georgo Friedericho Handelio „Poro“ sugrįžimą į „Komische Oper“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt