Naujienų srautas

Kultūra2019.12.31 08:14

Paskutinį metų vakarą kviečia į egzotišką kelionę per keturis muzikos žemynus

LRT.lt 2019.12.31 08:14

Styginių kvartetas „Chordos“ į Naujuosius metus kviečia žengti jau išgėrus... taurę naujų patirčių. Laikrodžiui dar neišmušus vidurnakčio, gruodžio 31-osios vakarą, kolektyvas muzikos garsais pasakos trumpas istorijas iš įvairiausių planetos kampelių. Naujas žemes atrasti kviečiantis koncertas „New Year New Music | Short Stories From Around the World“ suskambės ypatingos architektūros erdvėje – Kompozitorių namuose Žvėryne.

Jaukioje ir romantiškoje Žvėryno vietoje – greta Vingio parko, A. Mickevičiaus gatvės gale – įsikūręs pastatas yra laikomas vienu pirmųjų pokarinio modernizmo architektūros šedevrų, rašoma Kompozitorių sąjungos leidinyje „Muzikos antena“.

Šalia jo – analogų Lietuvoje neturintis, „profesiškai koncentruotas“, specialiai kompozitoriams projektuotas gyvenamųjų namų kvartalas. Šio komplekso autorius – architektas Vytautas Edmundas Čekanauskas, tuo metu ypač žavėjęsis Suomijos architektūra. Anot architektūros istorikės Marijos Drėmaitės, tai sovietinėje aplinkoje atsiradęs „nesovietinės architektūros kompleksas“.

Unikalioje skandinaviško modernizmo persmelktoje erdvėje styginių kvartetas „Chordos“ atliks muziką iš keturių žemynų, kviesdamas svaiginančiai ir egzotiškai garsų kelionei į JAV, Kiniją, Indiją, Ugandą, Egiptą, Serbiją ir Olandiją. Šalia jų – ir vienos garsiausių šiandienos Lietuvos kompozitorių, Onutės Narbutaitės, kūrinys, parašytas žymiausiu styginių kvartetu tituluojamo „Kronos“ kvarteto užsakymu.

Jau daugiau nei 20 metų geriausią dabarties muziką skleidžiantis „Chordos“ kvartetas kaleidoskopišką programą parengė pagal „Kronos“ kvarteto projektą „50 for the Future“. San Fransiske įsikūręs įtakingasis kolektyvas užsakė kūrinius 25 vyrams ir 25 moterims (tarp jų – ir O. Narbutaitei) iš įvairių pasaulio šalių. Šių kūrinių tikslas – paskatinti profesionalius kvartetus plėtoti ir tobulinti įgūdžius, būtinus atliekant 21 a. muzikos repertuarą.

„Short Stories From Around the World“ atskleidžia globalią šiandieną muzikoje, kur vis labiau nyksta žanrų ir stilių ribos. Koncerte skambėsiančią muziką kūrė ne tik akademinės srities kompozitoriai, bet ir įvairių roko grupių nariai, alternatyviosios muzikos atstovai. Tai šiuolaikinės, world, folk ir populiariosios muzikos (ypač roko) simbiozė, kuri patiks tiek patirtims atviram jaunam žmogui, besiklausančiam popmuzikos, tiek šiuolaikinės muzikos žinovui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi