Kultūra

2019.12.29 13:21

Šventinėje Nomedos Kazlaus laidoje – pasaulinių hitų kūrėjai grupė Enigma

LRT.lt2019.12.29 13:21

Laidų ciklas „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus” kiekvienais metais paruošia savo žiūrovams išskirtines šventines laidas.

2018 metų pradžioje buvo parodytas vienintelis akredituotas interviu Baltijos šalyse su pasaulinio garso tenoru Andrea Bocelli (Italija). Ši laida kartu su kitomis ciklo laidomis (interviu su E. Nekrošiumi ir N. Kenedy) buvo pripažinta geriausia 2018 m. pokalbių laida Lietuvoje (Lietuvos radijo ir televizijos komisijos konkursas „Pragiedruliai”, LRTK).

Šiandien žiūrovus vėl džiugins nuostabi muzika bei prasmingas pokalbis.

Globalus pasaulis nepaklaidino jų, o virpantį ir dvasingą įvairių tautų skambesį jie sujungė į jaudinančią muziką. Atlikėjai keičiasi, melodijos skamba vis kitaip, bet idėja lieka. Enigma – paslaptingų hitų amžini kūrėjai.

Pasaulinio garso grupė – lyg muzikinė laboratorija, jungianti įvairių stilių muziką. Ją suformulavo ir sėkmingai įgyvendino dvasinis Enigmos vadovas Michelis Cretu. Enigmos atlikėjai jį apibūdina taip: ,,Jis aistringas ir gyvena dėl muzikos, o jo idėja sujungti etninę, klasikinę ir tiesiog įvairių stilių muziką pasiekė mūsų širdis ir tuo dalijamės su klausytojais.“

Mūsų kalbinami Enigmos solistai – Fox Lima, Andru Donaldsas ir Andy Hardas – dėkingi Micheliui Cretu, kad buvo pakviesti prisijungti prie Enigmos projekto, nors iki tol kūrė sėkmingas savo, kaip atlikėjų, karjeras.

Enigma – tai savotiška muzikos laboratorija, kurioje bendraminčiai lyg muzikos žyniai atnašauja dangiškų garsų aukas, kurios praskaidrina pasaulį ir suteikia kilnesnes prasmes kasdienybei.

Enigmos projektas – ne vien popkultūros epizodas. Jų muzika vilnydama dangaus skliautais primena pirmapradę žmonių muzikai suteiktą prasmę – nuskinti žvaigždę ir dovanoti ją visiems.

Kaip vienas skambutis virsdavo kelerių metų muzikiniu nuotykiu, apie senelio pokario hitus ir 36 valandas įrašų studijoje, kol melodija tampa pasauliniu hitu – laidoje ,,Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus'“ gruodžio 29 dieną 21 valandą per LRT Plius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.