Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Biržai vėl kviečia jaunimą muzikuoti drauge

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Rugsėjo 3–6 dienomis Biržuose vyks penktoji Tarptautinė kūrybinė-edukacinė stovykla „Muzikuokime drauge“.

Rugsėjo 3–6 dienomis Biržuose vyks penktoji Tarptautinė kūrybinė-edukacinė stovykla „Muzikuokime drauge“.

Stovyklos programoje numatytos pedagogų iš Didžiosios Britanijos, Latvijos, Estijos bei Lietuvos meistriškumo pamokos, seminaras, diskusijos bei vaikų ir jaunimo kamerinių ansamblių pasirodymai, rašoma pranešime spaudai.

Šiais metais stovyklos darbe pareiškė norą dalyvauti daugiau kaip 100 muzikuojančių vaikų ir jų mokytojų iš Latvijos, Estijos ir Lietuvos muzikos mokyklų.

Dalyviams bendro muzikavimo subtilybes atskleis tarptautinė pedagogų komanda: Londono Guildhall Music School profesorius, smuikininkas, Europos kamerinės muzikos dėstytojų asociacijos prezidentas Evanas Rothsteinas (Didžioji Britanija), Latvijos fondo Muzicejam kopa ar draugiem („Grojame su draugais“) steigėja ir vadovė, Rygos Jazepo Medinio 1-osios muzikos mokyklos mokytoja pianistė Gunta Melbarde, Heino Ellerio muzikos mokyklos direktorė, Estijos muzikos ir teatro akademijos dėstytoja bei Estijos muzikos mokyklų asociacijos pirmininkė Kadri Leivategija, smuikininkas, LMTA profesorius Petras Kunca, Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos mokytojai violončelininkė Ramutė Kalnėnaitė ir pučiamųjų skyriaus vedėjas tūbininkas Antanas Ladyga, vargonininkas ir klavesinininkas Vilimas Norkūnas ir Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos ansamblinio muzikavimo grupės pirmininkė, pianistė Daiva Stulgytė-Povilaitienė.

„Kai 2011 metų rugsėjyje pirmą kartą rinkomės Biržuose, vargu ar galėjome tikėti, kad galėsime švęsti ir pirmąją sukaktį – šiais metais jau penktą kartą renkamės šiame svetingame krašte vedini noro muzikuoti drauge. Per penkerius metus ne tik išaugome ir sustiprėjome, bet ir susibičiuliavome, išmokome dalintis ir gerosiomis patirtimis, ir problemomis – drauge ieškome būdų joms spręsti trejus metus sėkmingai muzikavimą palydinčiuose seminaruose ir diskusijose.

Džiugu, kad iš pradžių tik klausę užsienio kolegų patirčių ugdant meilę muzikai, vis drąsiau problemas kelia ir gerosiomis patirtimis dalinasi ir Lietuvos muzikos mokyklų pedagogai. Pajutę poreikį pabendrauti ne tik muzika, bet ir žodžiu, šiais metais stovyklos renginius pradedame seminaru, o užbaigsime diskusijomis“, – prisiminimais dalijasi Lietuvos muzikų sąjungos prezidentė Audronė Žigaitytė-Nekrošienė.

Trys muzikos mokyklos – Biržų Vlado Jakubėno, Nacionalinė Mikalojaus Konstantino Čiurlionio ir Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazija – bei Lietuvos muzikų sąjunga yra Europos kamerinės muzikos dėstytojų asociacijos narės. Taigi jas jungia ir įsipareigojimas skleisti kamerinės muzikos žavesį, teigiamą poveikį ir muzikavimo drauge subtilumą, skelbiama pranešime spaudai.

Tarptautinė kūrybinė-edukacinė stovykla „Muzikuokime drauge“ Biržuose – labai svarbi Lietuvos muzikų sąjungos veiklos baruose. Ši stovykla padeda užmegzti pažintis ne tik su Lietuvos ir užsienio muzikos mokyklų pedagogais, bet ir su jaunimu, kuris nesirinks muziko profesijos, bet meilę muzikai puoselės visą gyvenimą.

Siekiant bendro muzikavimo džiaugsmu pasidalinti ne tik tarpusavyje, bet ir su Biržų miesto gyventojais bei svečiais, stovyklos „Muzikuokime drauge“ dalyviai surengs tris koncertus, kurie tradiciškai vyks Biržų pilies menėje (ketvirtadienį ir penktadienį) bei Evangelikų reformatų bažnyčioje (šeštadienį). Koncertuose drauge muzikuos ir stovyklos jaunieji dalyviai, ir pedagogai bei svečiai, grieš jungtinis stovyklos orkestras. Šalia tradiciškai įprastų styginių, pučiamųjų ir fortepijono šiais metais koncertuose klavesinu skambins V. Norkūnas, o arfa – Miglė Kristina Sakavičiūtė.

Ketvirtadienį bus rengiamas seminaras „Mokyklos instrumentinis ansamblis ir informacinės komunikacinės technologijos: dialogas, iššūkiai, lyderystė“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi