Kultūra

2019.12.20 23:47

Roberto Antinio paroda „Prašviesėjimas“ – darbo su vaikais ir trintuko galimybių išbandymo rezultatas

Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.12.20 23:47

Skulptorius Robertas Antinis parodoje pristato trintukų galimybes ir sako, kad nėra nieko nuobodžiau, nei būti visą laiką teisingam.

Laiptų aikštelėje į parodos salę – regėjimo negalią ir autizmo spektro sutrikimą turinčių vaikų kūriniai, serija vadinasi „Prašviesėjimas“. R. Antinis sako, darbas su vaikais jam buvo atradimas.

Panorama. Patvirtintas Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos skyrybų susitarimas

Parodą apie trintukus surengęs skulptorius surašė devynis pastebėjimus apie jų galimybes, pavyzdžiui, juos galima panaudoti mirksint, sveikinantis ir miegant, taip pat jie esą gali tapti dangaus mėlynumo eilėraščiu arba piešiniu apie jį. R. Antinis sako, namiškiai vieną rytą pastebėjo, kad ir jis pats kažkoks kitoniškas, panašus į trintuką.

Skulptorius aplink matydamas vien trintukus, nusprendė netylėti – parodoje R. Antinio trintukai tampa artistais, jie dalyvauja scenose, rašo ir net trina. Parodoje – ir skulptoriaus mintys apie trintukus.

R. Antinis sako, nėra nieko neįdomiau nei visą laiką būti teisingam.

„O menininkai – aš stebiu, skaitau jų monografijas – melagiai, melagiai. r gaila, kad aš menkas melagis, kalbu tiesą beveik visą, bet pasaulis išgalvotas yra kur kas įdomesnis negu... Sakyti ką, sakyti... Negu kaip yra, daugiau nieko“, – teigia skulptorius.

Dalis šių kūrinių vasarą rodyti Vokietijoje, o paroda Kaune, „Meno parke“, veiks iki sausio 11 dienos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.