Kultūra

2019.12.18 22:11

Čiurliono muziejus – be vadovo: ministerija vietoje pasiaiškinimo sulaukė atsistatydinimo

Nacionalinis Mikalojaus Konstantino Čiurlionio dailės muziejus be vadovo – devynis mėnesius jam vadovavusi Ina Pukelytė pasitraukė iš pareigų. Sako, toks sprendimas susijęs su lėšomis muziejaus tvarkybos darbams, tačiau plačiau savo sprendimo nekomentuoja. Tuo metu kultūros ministerija, gavusi darbuotojų skundų dėl muziejaus vadovės darbo, pradėjo tyrimą, tačiau vietoj pasiaiškinimo sulaukė atsistatydinimo.

Šių metų kovo pabaiga. Nauja Čiurlionio muziejaus vadovė I. Pukelytė, Kultūros ministerijos konkurse įveikusi ilgametį muziejaus direktorių Osvaldą Daugelį, planuoja būsimus darbus.

„Čiurlionis turėtų tapti Lietuvos Mocartu, turėtume tikrai kalbėti apie Čiurlionį, kaip apie antras žodis po Lietuvos turėtų būti Čiurlionis“, – sako M. K. Čiurlionio dailės muziejaus direktorė I. Pukelytė.

Lapkričio pabaigoje pateikusi prašymą atsistatydinti, antradienį I. Pukelytė socialiniame tinkle paskelbė muziejuje dirbanti paskutinę dieną .

„Kai aš atėjau į muziejų, jame vyko tvarkybos darbai, kurie nebuvo įtraukti į šių metų biudžetą ir dėl to muziejus turėjo 192 tūkstančių skolą rangovui. Apie tai pranešiau kultūros ministerijai, tačiau pažeidimų nebuvo nustatyta, ministerija skyrė lėšų skolai padengti kitiems metais, kitų metų biudžete“, – sako direktorė.

Tokie buvusios direktorės pareiškimai nustebino laikinąją muziejaus vadovę.

„Įsiskolinimai rangovui yra padengti ir gauti šiais metais papildomas finansavimas trūkstamiems darbams. Iš kur atsirado tie trūkstami darbai, tai suprantama, kad projektui tęsiantis taip ilgai, keičiasi infrastruktūriniai dalykai, kainos yra perskaičiuojamos galų gale buvo metai, kada euras įvestas, kainos keitėsi“, – aiškina laikinoji M. K. Čiurlionio muziejaus direktorė Daina Kamarauskienė.

I. Pukelytė skaičiuoja, kad per 13 metų, kol tvarkomas šis muziejaus pastatų kompleksas Putvinskio gatvėje, darbai pabrango puspenkto milijono eurų.

„Ir rangovas dar ragina prašyti lėšų šito pastato tvarkybos baigčiai. Tai kadangi nesinori žaisti žaidimų, turėjau priimti sprendimą išeiti iš darbo“, – nuo detalesnių komentarų susilaikė I. Pukelytė.

I. Pukelytė pabrėžia, kad jai dar nepradėjus dirbti, buvęs muziejaus vadovas Osvaldas Daugelis, kuris tiesiogiai buvo atsakingas už investicinio projekto darbus, jau buvo įdarbintas naujose pareigose.

„Aš nesu nė kiek nusikaltęs ir nesijaučiu skolingas už savo gyvenimą tokiai poniai, kuri atėjo ir išėjo“, – atkerta muziejininkas Osvaldas Daugelis.

Kultūros viceministrė sako, kad gavus darbuotojų ir profesinės sąjungos skundų dėl I. Pukelytės darbo, lapkritį pradėtas tyrimas.

„Direktorė buvo paprašyta parašyti pasiaiškinimą, vietoj to mes gavom prašymą atleisti iš darbo, aiškių priežasčių, nebuvo įvardyta. Mes paliekam teisę vadovei komentuoti apie tai, kokia situacija“, – teigia kultūros viceministrė Ingrida Veliutė.

Naujo muziejaus vadovo Kultūros ministerija pradės ieškoti kitų metų pradžioje.

Plačiau žiūrėkite reportaže:

Panorama. Nors valdantieji pakėlė vaiko pinigus 10 eurų, tėvai gali prarasti 15 eurų, kurie skiriami vaiko popamokinei veiklai