Naujienų srautas

Kultūra2019.12.17 10:56

Europos kino akademijos įvertinta Juliette Binoche grįžta į šalies ekranus filme „Antroji aš“

LRT.lt 2019.12.17 10:56

Šį mėnesį Berlyne vykusiuose Europos kino apdovanojimuose aktorei Juliette Binoche buvo įteiktas apdovanojimas už indėlį į Europos kiną. Lietuvos žiūrovams puikiai pažįstama aktorė grįžta į kino ekranus – nuo sausio 3 d. kinuose bus rodomas filmas „Antroji aš“ (angl. „Who You Think I Am“, rež. Safy Nebbou).

Šiemet „Berlinalėje“ pristatytoje juostoje J. Binoche vaidina neseniai išsiskyrusią žavią vidutinio amžiaus literatūros profesorę, kuri socialiniame tinkle apsimeta jauna mergina ir užmezga santykius su jaunuoliu. Gana greitai moteris patenka į virtualiosios tikrovės pinkles – susvyruoja jos tapatybė, vaikai ir darbas tampa antraeiliai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Antroji aš“ – aktuali istorija, svarstanti apie virtualiosios tikrovės vaidmenį šiandienos pasaulyje ir moters priešinimąsi vidutinio amžiaus krizei ir vienatvei.

32-ojoje ceremonijoje aktorei įteiktas apdovanojimas – jau ketvirtasis. Pirmąjį įvertinimą jai pelnė vaidmuo režisieriaus Leoso Caraxo filme „Pont Neuf meilužiai“ (angl. „The Lovers on The Bridge“, 1991), antrąjį ⎯ seselės vaidmuo romantinėje dramoje „Anglas ligonis“ (angl. „The English Patient“, 1996). Pastarasis vaidmuo J. Binoche atnešė pirmąjį ir kol kas vienintelį „Oskarą“. Už vaidmenį juostoje „Šokoladas“ (angl. „Chocolate“, 2000) prancūzų kino žvaigždė gavo publikos simpatijų prizą.

„Noriu duoti patarimą jaunoms aktorėms: rinkitės filmus, būkite atsakingos už savo pasirinkimus, nes mūsų dėka vyksta pokyčiai“, – atsiimdama prizą kalbėjo J. Binoche.

Kino režisierių, su kuriais dirbo J. Binoche, sąrašas įspūdingas: Jeanas-Lucas Godardʼas, Krzysztofas Kieslowskis, Abbasas Kiarostamis, Chantal Akerman, Olivieris Assayasas, Johnas Boormanas, Rupertas Sandersas, Isabel Coixet, Davidas Cronenbergas, Claire Denis, Bruno Dumontʼas, Abelis Ferrara, Amosas Gitaï, Michaelis Haneke, Hirokazu Kore-eda, Louis Malle, Jeanas-Paulas Rappeneau, Małgorzata Szumowska ir kiti.

Paryžiuje gimusi aktorė vaidinti teatre pradėjo dar vaikystėje. 1985 metais pasirodžiusi André Téchiné drama „Pasimatymas“ („Rendez-vous“) tapo tuo filmu, nuo kurio J. Binoche karjera įsisiūbavo – už vaidmenį ji buvo nominuota „Cezariui“, prestižiniam prancūzų kino apdovanojimui. Po kelerių metų aktorė išmėgino save tarptautiniame kine, filmavosi režisieriaus Philipo Kaufmano juostoje „Nepakeliama būties lengvybė“ (angl. „The Unbearable Lightness of Being“, 1988) pagal Milano Kunderos romaną.

Prancūzė sukūrė daugiau nei 60 vaidmenų kine, buvo apdovanota Venecijos, Berlyno, Kanų kino festivaliuose. Kaip rašo britų kino kritikas Guy Lodge, „savo tonu ir stiliumi skirtingus filmus jungia prancūzų žvaigždės magnetizmas: ekrane jos egzistencija kartu ir tyki, ir karštligiška, o po šiuo nepaprastu veidu verda aistringos mintys ir troškimai“. Neretai bohemišką intelektualę, išgyvenančią vidinį virsmą, vaidinusi J. Binoche į ekranus grįžta su aktualia drama apie asmenybės krizę ir vienatvę šiuolaikiniame pasaulyje.

Vaidybinis filmas „Antroji aš“ nuo sausio 3 dienos bus rodomas Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Pakruojyje ir kituose šalies miestuose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi