Kultūra

2019.12.15 14:31

Paryžiuje mirė „Naujosios bangos“ ikona Anna Karina

BNS2019.12.15 14:31

Danų ir prancūzų aktorė Anna Karina, „Naujosios bangos“ režisieriaus Jeano-Luco Godard`o mūza, mirė nuo vėžio sulaukusi 79 metų amžiaus, sekmadienį pranešė aktorės agentas.

7-ojo dešimtmečio elegancijos įsikūnijimas A. Karina, garsėjusi dailiais bruožais ir juodu pieštuku apvestomis didelėmis mėlynomis akimis, suvaidino septyniuose savo buvusio sutuoktinio J.-L. Godardo filmuose, įskaitant „Pamišėlį Pjero“.

„Anna mirė vakar, vienoje Paryžiaus ligoninėje, nuo vėžio padarinių“, – naujienų agentūrai AFP patvirtino aktorės agentas Laurentas Balandras ir pridūrė, kad iki paskutinės akimirkos šalia aktorės buvo jos ketvirtasis vyras, amerikiečių režisierius Dennisas Berry.

„Šiandien prancūzų kinas tapo našlaičiu. Jis prarado vieną iš savo legendų“, – tviteryje parašė kultūros ministras Franckas Riesteris.

A. Karina buvo dar buvo paauglė, kai iš gimtosios Danijos atkeliavo į Paryžių, norėdama tapti aktore.

Iki tos akimirkos, kai Eliziejaus laukais einančia merginą pastebėjo J.-L. Godard`as, ji spėjo padaryti sėkmingą modelio karjerą.

Režisierius pasiūlė A. Karinai nusifilmuoti apsinuoginus jo pirmajame ir garsiausiame filme „Iki paskutinio atodūsio“ (À bout de souffle), tačiau mergina atsisakė.

Režisierius ir aktorė jau buvo pora, kai būdama vos 21-erių A. Karina 1961 metais laimėjo geriausios aktorės apdovanojimą Berlyno kino festivalyje už vaidmenį filme „Moteris yra moteris“ (Une femme est une femme).

„Mes labai mylėjome vienas kitą, – kalbėjo A. Karina naujienų agentūrai AFP 2018 metų kovo mėnesį Paryžiuje duotame interviu. – Tačiau gyventi su juo buvo sudėtinga.“

„Jis buvo toks žmogus, kuris galėdavo pasakyti: „Einu nusipirkti cigarečių“ ir grįžti po trijų savaičių“, – paaiškino aktorė.

Vėliau A. Karina pati režisavo filmą „Gyvenimas kartu“ (Vivre ensemble) – tai pasakojimas apie istorijos mokytojo ir laisvos sielos jaunos moters romaną, kuris baigėsi narkotikais ir smurtu šeimoje.

A. Karina taip pat sulaukė sėkmės kaip dainininkė, įrašiusi dainą „Sous Le Soleil Exactement“ kartu su Serge`u Gainsbourg`u.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt