Naujienų srautas

Kultūra2019.12.15 14:19

Smuiko virtuozas Pavelas Bermanas: tarnaujantiems muzikai uždanga niekada nenusileidžia

LRT.lt 2019.12.15 14:19

Tarnaujantiems muzikai uždanga niekuomet nenusileidžia – gyvenu muzika“, – sako smuiko virtuozas Pavelas Bermanas iš Italijos.

Jo tėvas Lazaras Bermanas – vienas žymiausių 20 amžiaus pianistų – išugdė begalinę meilę ir pagarbą muzikai. Kelionę su smuiku jis pradėjo vos dvejų, tarsi išgirdęs šio instrumento garsą savyje.

Studijos Maskvos Piotro Čaikovskio konservatorijoje, vėliau – Džiulijardo muzikos mokykloje Niujorke, anksti laimėti prestižiniai smuikininkų konkursai atvėrė visas didžiąsias pasaulio sales.

Jo partneriai – geriausi pasaulio orkestrai, dirigentai, tarp jų ir legendinis Yehudis Menuhinas.

P. Bermanas dar ankstyvoje vaikystėje atrado Lietuvą ir pamilo Baltijos pajūrį, tiesa, čia galėjo ir kardinaliai pakeisti savo likimą: begainiojantis su draugais futbolo kamuolį šį sportą įsimylėjęs keturiolikmetis buvo pastebėtas Maskvos „Spartako“ trenerio ir vos netapo futbolo komandos nariu.

Bet, kaip sako smuikininkas, žmogus vis tiek tampa tuo, kas yra.

Jis gerokai prisidėjo prie Kauno simfoninio orkestro įkūrimo bei buvo pirmasis jo vadovas. Čia rutuliojosi ir kriminalinis trileris su neįkainojamu Gvarnerio instrumentu ir „Aro“ vyrais.

„Gyvenime, kaip ir muzikoje – kiekvienas turi savo partiją“, – toks virtuozo moto, kuris ėmėsi ir dirigento batutos.

Savo kaip muziko misiją jis apibūdina tėvo žodžiais: „Koncerto tikslas – kad klausytojas išeitų iš salės truputį kitoks. Taip, tai misija“, – sako jis.

Apie Palangos pajūrį, aistrą futbolui, trilerį Kaune bei didžiąją misiją keisti pasaulį – laidoje „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“ gruodžio 15 dieną 21 val. per LRT PLIUS.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi