Kultūra

2015.09.08 13:45

Pažaislio muzikos festivalį aplankė rekordinis klausytojų skaičius

Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Baigėsi 20-asis Pažaislio muzikos festivalis, trukęs visą vasarą. Jo rengėjai sako, kad šiemet festivalio renginiuose apsilankė rekordiškai daug klausytojų.

Baigėsi 20-asis Pažaislio muzikos festivalis, trukęs visą vasarą. Jo rengėjai sako, kad šiemet festivalio renginiuose apsilankė rekordiškai daug klausytojų.

Baigiamajame Pažaislio muzikos festivalio koncerte skambėjo tenoro Edgaro Montvido atliekamos arijos iš operų, duetai su Asmik Grigorian ir Donatu Montvydu.  

Kultūros ministerijos Garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“ per koncertą apdovanotas E. Montvidas sako, kad Pažaislio festivalyje dainuoja nuo jo pradžios, tad sentimentų ir jam, ir Kaunui yra. Dabar tenoras dirba Berlyne – šią vasarą teigia atostogų neturėjęs, tad balsas neužsnūdęs.

„Šis sezonas bus labai įdomus, bus daug įvairių koncertų nuo Maskvos iki Paryžiaus. Naujos operos, kompaktinės plokštelės įrašymas ir paskui, sezono pabaigoje, tris mėnesius dirbsiu Jungtinėse Amerikos Valstijose Santa Fė festivalyje. Tarp kitko – mes dainuosime su Kostu Smoriginu. Dar laukia Versalio rūmai, bus ir Lietuvoje pora spektaklių“, – pasakoja E. Montvidas.

Visą vasarą po Lietuvą keliavusio Pažaislio festivalio koncertus šiemet aplankė rekordiškai daug – apie 40 tūkst. – klausytojų. Pirmą kartą koncertai vyko Jonavos Joninių slėnyje, Kelmės evangelikų liuteronų ir Pasvalio bažnyčiose.

Tradiciškai Valstybės dienos išvakarėse prie Kauno pilies pastatyta istorinė drama, paminėtos Mykolo Kleopo Oginskio ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gimimo metinės, tenoro Virgilijaus Noreikos jubiliejus.

„Džiaugiamės, kad klasikinė muzika vis dėlto yra mėgiama, mylima ne vien tik didžiuosiuose miestuose, ne vien tik didžiosiose salėse, bet ir kultūros namuose (tikrai yra puikiai atsirenovavusių miestelių), ir bažnyčiose, matom, kad labai reikia tą klasikinę muzika skleisti mažuose miesteliuose, Lietuvos pakraščiuose“, – sako festivalio organizatorius Justinas Krėpšta.

Dvidešimtą vasarą vykusiam Pažaislio muzikos festivaliui Europos festivalių asociacija suteikė ženklą, kuris patvirtina, kad festivalis pripažįstamas tarptautiniu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.