Kultūra

2019.12.11 21:48

Vilniaus galerija „Vartai“ plečia veiklą – nuo šiol trauks ir dizainerių darbais

Monika Petrulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.12.11 21:48

Vilniuje veikianti šiuolaikinio meno galerija „Vartai“ ketvirtadienį pristatys tarptautinę dizaino parodą. Pasak galerijos vadovų, naujoji ekspozicija – ir galerijos paraiška tapti profesionalia institucija, pristatančia šiuolaikinį dizainą kuriančius menininkus. 

Šiuolaikinį meną pristatanti Vilniaus galerija „Vartai“ plečia veiklą ir teigia, kad nuo šiol atstovaus ir konceptualiajam dizainui. Pasak galerijos darbuotojų, šiuolaikinio meno rinka Lietuvoje vis dar nedidelė, todėl tikisi, kad dizaineriai pritrauks daugiau besidominčiųjų menu.

„Jie yra tokie patys kūrėjai kaip ir mūsų pristatomi menininkai, tai ir ši paroda yra pirmas žingsnis į tai, kad mes tampame ir dizainerius reprezentuojančia institucija“, – teigia galerijos „Vartai“ vykdomoji direktorė Toma Monginė.

Pirmoje parodoje pristatomas ne taikomasis dizainas, kokį esame įpratę matyti baldų ar drabužių parduotuvėse. Čia kūriniai atspindi kritinį dizainerių požiūrį į perteklinę daiktų gamybą ir suvienodėjusią jų formą.

Eksponatai – baldai ar interjero detalės – tarsi turi aiškią funkciją, tačiau sunkiai pritaikomi mūsų namuose. Kaip spintelė, sukurta improvizuojant puošnių baroko drožinių tema, ar šviestuvas, kuriame galima atpažinti ir erškėčių vainiką, ir kalvių pamėgtas gėles.

„Tai yra autoriniai darbai, tai yra pačių dizainerių, autorių tiriamojo darbo kažkokios įžvalgos, kurios vėliau materializuojasi, dažnai paremta eksperimentu tiek medžiagos, tiek proceso prasme“, – pasakoja parodos kuratorius Vytautas Gečas.

Dešimt autorių iš viso pasaulio – Japonijos, Belgijos, Ispanijos, Prancūzijos pristato ir keramikos indus, kurie sustiprina telefono garsą, ir pramoninį dizainą – iš vamzdžių likučių sukurtas kėdes. Nuobodų automobilio salono dizainą korėjietis paverčia spalvingu meno objektu.

Dizaino paroda galerijoje „Vartai“ bus atidaryta ketvirtadienį.

Plačiau žiūrėkite reportaže:

Panorama. Sveikata Lietuvoje: aktualiomis išlieka psichinės būklės ir savižudybių problemos
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt