Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

I. Dapkūnaitė: nežinai, kas geras, o kas ne

Aktorė Ingeborga Dapkūnaitė filmuojasi politiniame Norvegijos seriale „Okupuota“ („Okkupert“), dėl kurio būsimos premjeros Norvegijoje susijaudino Rusijos pasiuntinybė Osle, pranešė kommersant.ru.

Aktorė Ingeborga Dapkūnaitė filmuojasi politiniame Norvegijos seriale „Okupuota“ („Okkupert“), dėl kurio būsimos premjeros Norvegijoje susijaudino Rusijos pasiuntinybė Osle, pranešė kommersant.ru.

Pagal serialo siužetą į Norvegijos valdžią ateina vyriausybė, sudaryta iš radikalių ekologų, šalis nutraukia naftos ir dujų gavybą iš savų šaltinių. Tada Europos sąjunga, susirūpinusi žemyno energetiniu saugumu, paprašo, kad Rusija okupuotų Norvegiją.

Vieno iš pagrindinių vaidmenų kūrėja I. Dapkūnaitė pasakojo, kad serialas sumanytas dar 2009 metais, kai jokių politinių aštrumų dar nebuvo. Scenarijų vystė penki skirtingi režisieriai. Kūrėjai orientuojasi į geriausius politinio trilerio pavyzdžius, viso bus dešimt serijų.

„Kiekvienas dvi serijas darė vis kitas režisierius, scenarijus nuolat buvo pildomas ir perrašomas, – sakė aktorė. – Aš vaidinu Rusijos pasiuntinę Norvegijoje ir iki šiol nežinau, gerietė ji, ar blogietė, nes visi akcentai bus sudėti montuojant. Tikiuosi, kad ji vis dėlto ne niekšė. Bet tai išaiškės net ne šio, o kito sezono pabaigoje.

Aš aktorė, o aktoriams tenka įvairiausi vaidmenys – ir žudikai, ir kas tik nori. Tačiau, kiek žinau iš prodiuserių ir režisierių, „Okupuota“ – filmas ne apie Rusiją, kuri okupavo Norvegiją, o apie pačią Norvegiją, apie tai, kaip norvegai išgyvena politines krizes ir reaguoja į okupantus“.

Paklausta, ar tiesa, kad pastaruoju metu susižavėjo serialais, I. Dapkūnaitė atsakė: „Galima pasakyti ir taip. Mano darbas šį rudenį susijęs su serialais ir su Skandinavija. Nors svarbiausia, kuo užsiėmiau šį sezoną – tai Aleksejaus Učitelio filmas „Matilda“, kur vaidinau imperatorienę Mariją Fiodorovną, be to, dirbu Nacijų teatre, ten vaidinu spektaklyje „Žana“ ir repetuoju „Idiotą“ su režisieriumi Maksimu Didenka“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi