Kultūra

2015.09.08 13:45

Santariškėse kyla S. Kuzmos skulptūrų kompozicija

Salomėja Pranaitienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Nacionalinės premijos laureato Stanislovo Kuzmos sukurta skulptūrų kompozicija, menininko valia turėtų iškilti prie Santariškių klinikų Vilniuje. Projektas įgyvendinamas iš visuomenės paaukotų pinigų ir Kultūros ministerijos paramos.

Nacionalinės premijos laureato Stanislovo Kuzmos sukurta skulptūrų kompozicija, menininko valia turėtų iškilti prie Santariškių klinikų Vilniuje. Projektas įgyvendinamas iš visuomenės paaukotų pinigų ir Kultūros ministerijos paramos.

Iškilaus menininko Stanislovo Kuzmos treji metai nebėra tarp gyvųjų, o jo sukurta granito ir bronzos kompozicija „Lozoriau, kelkis“ įgyja vis daugiau gyvybės. Iš akmens jau iškaltos trys plastiškos skulptūros.

Pasak menininko sūnaus, taip pat skulptoriaus, pradedamos lieti ir bronzinės dalys – skulptūrų galvos bei rankos.

„Šiuo metu aukščiausia akmeninė dalis yra angelas, o kai bus uždėtos bronzinės galvos –vis tik Kristaus figūra pagal eskizą yra truputį aukščiau. Lapkričio pabaigoje turėtų būti padarytos ir bronzinės dalys“, – teigė skulptorius Algirdas Kuzma.

Stanislovo Kuzmos sukurta skulptūra bibline tematika, skirta gydytojams, įprasmina ligonio, jo artimųjų viltis pasveikti. Menininko valia ji turėtų iškilti prie Santariškių klinikų. Darbų imtasi jau menininkui išėjus amžinybėn, o dabar darbams jau surinkta daugiau nei 150 tūkst. eurų. Tuo rūpinasi garsaus Lietuvos širdies chirurgo vardo paramos fondas.

„Šis darbas, pastatytas prie Santariškių klinikų, teiks dvasios stiprybės, viltį ligoniams ir tikėjimo pasveikti. Skulptūra daroma visuomenės lėšomis, dėkingi, kad pradžioje Kultūros ministerija skyrė europinių lėšų. Aukojo ir žymūs verslininkai, ir kolegos gydytojai, kadangi tai mūsų darbą įprasmina. Prisidėjo ir mūsų pacientai“, – džiaugėsi fondo „VU prof. A. Marcinkevičiaus mokinių klubas pirmininkas Vytautas Sirvydis.

Visos kompozicijos svoris – daugiau nei 10 tonų. Norėta jos akmeninę dalį dar rugpjūtį pastatyti prie Santariškių klinikų, o rudenį montuoti bronzą. Tačiau dabar nuspręsta viską statyti iš karto. Nuogąstaujant dėl žiemiškų orų, vieno garsiausių Lietuvos skulptorių kompozicija būtų visiškai užbaigta tik pavasarį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.