Kultūra

2019.12.09 22:01

Kunčiaus fotografijų parodoje – susitikimai su praėjusio šimtmečio Lietuvos kultūros kūrėjais

Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.12.09 22:01

Nacionaliniame muziejuje atidaryta fotomenininko Algimanto Kunčiaus fotografijų paroda, pavadinta „Susitikimai praeitame šimtmetyje“. Joje daugiau nei keturi šimtai nuotraukų iš milžiniško menininko archyvo, padovanoto nacionaliniam muziejui.

Nacionalinio muziejaus parodų salėje iš fotografijų žvelgia daugiau nei pusė tūkstančio veidų, visus juos tokius per fotoobjektyvą pamatė A. Kunčius. Sako, su kiekvienu, kurį teko fotografuoti, siejo ryšys, atsimena kiekvieną detalę, aplinkybes kada ir kur fotografavo, nors visos nuotraukos darytos praeitame šimtmetyje nuo 1963-iųjų iki 2000-ųjų, o nemažai žmonių jau nebėra ir jie išlikę A. Kunčiaus kadruose.

A. Kunčius ilgus metus dirbo fotoreporteriu „Literatūroje ir mene“, „Kultūros baruose“, todėl jo archyvas atkuria 20-ojo amžiaus antros pusės Lietuvos kultūrinį gyvenimą. Čia galima išvysti rašytojus, dailininkus, režisierius, aktorius ir kitus kūrėjus, patekusius į fotografo akiratį. Taip pat nemažai muzikantų, su kuriais bendravo ypač artimai. A. Kunčius baigęs muzikos pedagogiką, kelerius metus grojo „Neringos“ restorane.

Prieš kelerius metus savo archyvą A. Kunčius padovanojo nacionaliniam muziejui. Dabar jame yra saugoma apie 80 000 negatyvų ir 2600 jo paties atspausdintų analoginių fotografijų. Tai – ne tik neįkainojamas fotografijos meno lobynas, bet ir vizualus to laiko kultūros ir meno metraštis, teigia parodos rengėjai.

„Štai kolegos, jaunystės prasidėjo buvo šaunūs bernai, apsisprendę agnatikai sukuts, rakauskas, čia mes kraustom sutkų į kitą būtą, kokia nuotaika“, – pasakoja fotografas.

A. Kunčiaus fotografijų paroda veiks iki vasario 16-osios, kiekvieną šeštadienį čia vyks ekskursijos su autoriumi.

Plačiau žiūrėkite reportaže:

Panorama. Paryžiuje – Zelenskio ir Putino susitikimas: vienas kito atžvilgiu buvo pakankamai abejingi ir laikėsi atstumo
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt