Kultūra

2019.12.09 22:02

Žada ieškoti, kaip pakeisti „betono invaziją“ Zapyškio bažnyčios teritorijoje

Monika Petrulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.12.09 22:02

Kultūros paveldo departamentas, patikrinęs Kauno paveldosaugininkų sprendimus dėl Zapyškio bažnyčios teritorijos sutvarkymo, žada ieškoti, kaip pakeisti išbetonuotos buvusios turgaus aikštės vaizdą, kad ši mažiau išsiskirtų iš aplinkos. Taip pat nutarta ateityje, rengiant vertingiausių paveldo objektų ir besiribojančių teritorijų projektus, juos svarstyti ir Kultūros paveldo departamente.

Kultūros paveldo departamentas, patikrinęs Kauno paveldosaugininkų veiksmus, teigia, kad leidimai betonuoti aikštę prie Zapyškio bažnyčios teisėti. Tačiau visuomenę ir dalį politikų papiktinęs architektūrinis sprendimas bus koreguojamas. Taip sutarta su projekto užsakovais – Kauno rajono savivaldybe ir architektu Gintaru Prikockiu.

Svarbiausia sąlyga, pasak paveldosaugininkų, kad nuo pagrindinių apžvalgos taškų: Kauno – Šakių kelio ir laivų denių Nemuno vandens kelyje dirbtinė danga neišsiskirtų ir derėtų su gotikinės bažnyčios Aplinka.

„Kito sezono metu atsižvegiant į tai, ko reikės, ar tai pašiurkštinti dangą, pakeisti jos atspalvį, įdiegti vieną kitą sodmenį, kad nesimatytų betono. Jeigu matysime, kad dar yra poreikis, kad galėtume suskaidyti mažosiomis architektūros priemonėmis arba žaliąja infrastruktūra“, – sako Vidmantas Bezaras, Kultūros paveldo departamento direktorius.

Diskusijos dėl šalia Zapyškio bažnyčios tvarkomos teritorijos Kultūros paveldo departamentą paskatino keisti svarbiausių Lietuvai istorinių pastatų tvarkymo sąlygas: paveldosaugininkai teigia, kad rengs teisės aktų pakeitimus, kuriais numatys, jog dėl nacionalinės svarbos ir paminklo statusą turinčių objektų projektavimo reikia tartis ne tik su vietos bendruomene ar savivaldybėje. Esą dėl tokių projektų nuomonę turėtų išsakyti ir daugiau paveldosaugininkų, ir visuomenė.

Plačiau žiūrėkite reportaže:

Panorama. Paryžiuje – Zelenskio ir Putino susitikimas: vienas kito atžvilgiu buvo pakankamai abejingi ir laikėsi atstumo
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt