Naujienų srautas

Kultūra2019.12.09 12:21

Žavios seserys savo koncerte atsakys, ką Karmen veikia Niujorke

LRT.lt 2019.12.09 12:21

Seserų Ievos ir Marijos Dūdaičių duetas „D&D“ gruodžio 13 dieną Šv. Kotrynos bažnyčioje kviečia publiką pasinerti į intriguojančių įvykių kupiną koncertą „Karmen Niujorke“. Programoje dominuos prancūzų ir amerikiečių kompozitorių muzika - G. Bizet, G. Puccini, F. Sinatros, L. Coheno, E. Piaf ir kt. kūriniai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Tai tikras Kalėdinis užtaisas, nes koncerte bus daug šou elementų, primadoniško rafinuotumo, džiažo siautulio, nuoširdumo, staigmenų, šilumos, netikėtumų, ramybės, jaukumo, advento laikotarpiui būdingų stabtelėjimų, valiūkiškumo ir tikros seserų dvasios“, – sakė aktyviai koncertuojančios dainininkė Marija Dūdaitė ir pianistė Ieva Dūdaitė.

Koncerte skambėsiantys kūriniai yra paruošti specialiai „Kristupo Kalėdoms“, visi jie turi ryšį su JAV ir Prancūzija bei yra artimi muzikantėms. Programa nustebins netikėtais siužeto vingiais, scenografiniais niuansais, ir žinoma, užkrės šventine nuotaika.

„Nors dabar Karmen partiją svajoja sudainuoti kiekvienas pasaulio mecosopranas, per premjerą paties kompozitoriaus G. Bizet žmona, gražioji Genevieve, demonstratyviai paliko žiūrovų salę. Karmen – modernios, ekstravagantiškos, siautulingos moters prototipas.

Tuo tarpu E. Piaf privers į gyvenimą pažvelgti pro rožinius akinius. Ši daina tapo labai populiari 1950 m. JAV ir įdomu tai, kad ne mažiau kaip septynios skirtingos versijos pasiekė topų viršūnes.

Vienas įtakingiausių 20 amžiaus atlikėjų Frankas Sinatra klausytojus nukels į Niujorką. Ketvirtajame dešimtmetyje Frankas, arba Frankie, kaip jis tuo metu buvo žinomas, tapo vienu iš pirmųjų Amerikos paauglių dievaičių. „Plojimų griausmas, kuris mane pasveikino, buvo absoliučiai gąsdinantis“, – taip legendinis amerikiečių dainininkas prisiminė 1942 m. Niujorko „Paramount“ teatre surengtus pasirodymus“, – naująją programą pristatė I. Dūdaitė.

Didžiausiose koncertų salėse laukiamas, žavingas seserų Dūdaičių duetas, susikrovęs solidų kūrybinį kapitalą tarptautiniuose konkursuose, prestižiniuose festivaliuose ir kituose pasirodymuose, kiekvieną kūrinį priverčia sužibėti visu grožiu, kas tai bebūtų, ar L. Coheno „Hallelujah“ ar G. Bizeto „Habanera“ iš operos „Karmen“. Įsitikinkite tuo patys gruodžio 13 d., penktadienį, Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi