Kultūra

2019.12.06 14:54

Bažnytinio paveldo muziejuje – šventė, naujose parodose – elgetų dovanos ir šventųjų relikvijos

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.12.06 14:54

Bažnytinio paveldo muziejus kviečia į tris naujas parodas, parengtas muziejaus dešimtmečio proga. Ekspozicijoms skirtos buvusio vienuolyno erdvės – palėpė ir rūsys. Pasak muziejininkų, šioje parodoje – ir elgetų bažnyčioms dovanotos taurės, ir šventųjų relikvijos.

Nuo šio savaitgalio Bažnytinio paveldo muziejus lankytojus kviečia į kelionę po Vilniaus vienuolijas, šiuolaikinį meną Lietuvos bažnyčiose. Pasak parodų rengėjų, Bažnytinis paveldas, kaip klasikinė muzika, – suprantamas išlavintam skoniui ir pažįstančiam katalikybę.

Tačiau šeštadienį atidaromose parodose, kaip ir eksponuojamame Katedros lobyne, – visa Lietuvos meno istorija. Į vieną ekspoziciją surinkti išlikę Vilniuje veikusių vienuolynų turtai – atokiuose miesteliuose nuo caro ar sovietų paslėptos vertybės grąžintos į sostinę. Čia ir elgetų dovanotos taurės, ir monstrancijos, kurias vienuoliai išsaugojo užkasę darže.

„Pažvelkime į Vilniaus panoramą, kalvas, slėnius, senamiestį ir pamatysime vizitietes, misionierius, bernardinus, jėzuitus – tai vienuolių ordinų pavadinimai, ir tos vienuolikos iš tikrųjų buvo be galo turtingos“, – sako parodos kuratorė Sigita Maslauskaitė-Mažylienė.

Buvusioms vienuolyno šeimininkėms – seserims bernardinėms skirta paroda naujoje erdvėje – palėpėje. Čia – Šventųjų relikvijos, rankomis, aukso ir sidabro siūlais siuvinėta liturginė tekstilė.

Dar viena paroda pavadinta „Šiuolaikinio meno keliu į bažnyčias“. Tiesa, maldos namai Lietuvoje vis dar nenoriai įsileidžia šiuolaikinį meną.

Plačiau – laidos įraše nuo 12:30 min.

Žinios. Seimo komitetas pritarė siūlymui bankų pelno mokestį didinti iki 20 procentų
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt