Naujienų srautas

Kultūra2015.08.27 11:58

S. Larsono „Tūkstantmečio“ trilogijos tęsinys pasirodė 25 šalyse

BNS 2015.08.27 11:58

Nekantriai lauktas velionio Stiego Larssono populiarios detektyvinės trilogijos „Tūkstantmetis“ (Millennium) tęsinys, sukurtas kito rašytojo, Davido Lagercrantzo, ketvirtadienį buvo pradėtas platinti 25 šalyse, o vienas Stokholmo knygynas specialiai atsidarė vidurnaktį, kad pirmasis parduotų tos knygos egzempliorių.

Apie 50 žmonių, daugiausiai vyrų, susirinko prie tos parduotuvės Švedijos sostinėje prieš vienos valandos trukmės specialią prekybos sesiją, kad įsigytų pirmąsias knygas, kurių originalus švediškas pavadinimas – „Det som inte doedar oss“ (Tai, kas mūsų nenužudo). Angliškos šios knygos pavadinimas – „The Girl in the Spider's Web“ (Mergina voratinklyje).

Tame knygyne taip pat buvo galima gauti knygos autoriaus D.Lagercrantzo autografą.

52 metų rašytojas sakė esantis sujaudintas galimybės susitikti su „Tūkstantmečio“ gerbėjais.

„Tai nuostabu“, – jis sakė šypsodamasis, dalydamas autografus prie stalo, ant kurio buvo sukrautos krūvos naujųjų knygų.

„Mane sieja ypatingas ryšys su „Tūkstantmečiu“. Tai pirmoji tikra knyga, kurią perskaičiau švedų kalba, todėl kai išgirdau, jog yra knygynas, kuriame bus galima įsigyti naująją knygą, privalėjau čia ateiti“, – naujienų agentūrai sakė 30-metė italė Giulia.

500 puslapių trilerio siužetas iki pat knygos išleidimo buvo laikomas paslaptyje. Švedijos leidykla „Norstedts“ leido tik keliems žmonėms perskaityti tą romaną prieš jį išleidžiant, taip pat paskelbė tik trumpą anonsą savo tinklalapyje.

„Tūkstantmečio“ istorijos tęsinio pagrindiniai personažai išliko tie patys – tatuiruota kompiuterinė įsilaužėlė Lisbet Salander ir žurnalistas Mikaelis Blumkvistas, išgalvoti S. Larssono, kuris staigiai mirė nuo širdies smūgio 2004-aisiais, būdamas 50 metų, kai dar nebuvo išleista jo trilogija, pasirodžiusi 2005–2007 metais.

Pasaulyje buvo parduota 80 mln. originalios trilogijos egzempliorių.

„Atėjau anksti, kad galėčiau įsijausti į atmosferą. Buvau vienas pirmųjų, kurio knyga buvo pasirašyta“, – gyrėsi 38 metų Peras.

„Šią knygą bus iš tikrųjų smagu perskaityti. Žinoma, lyginsiu ją (su S. Larssono trilogija), bet manau, kad ji bus gera“, – pridūrė skaitytojas.

Naujoji knyga buvo išleista iš viso 2,7 mln. egzempliorių tiražu, įskaitant 500 tūkst. – Jungtinėse Valstijose, kur ta knyga bus pradėta pardavinėti rugsėjo 1 dieną.

D.Lagercrantzas anksčiau sakė AFP „mirtinai bijantis“, kad jo tęsinys neprilygs S.Larssono trilogijai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi