Kultūra

2019.12.03 18:30

Algio Griškevičiaus žaliūkai sostinės centre surengė tikras apeigas

LRT.lt2019.12.03 18:30

„Prospekto“ galerijoje atidaryta menininko Algio Griškevičiaus paroda „Jų apeigos“, pristatytas naujas nuotraukų albumas „Scenos“. Gausiai į galeriją susirinkę žiūrovai rizikavo dėl vietos susiremti su apkūniais autoriaus personažais.

Tėviškės idilėje, tarp vasarojaus ir dangaus kurtiems vaizdams nereikėjo jokio kompiuterinio redagavimo. Visi įvykiai dėjosi iš tiesų, pasitelkus kranus, virves, atramas ir po vandeniu slepiamus plaustus. Prisireikė tik gerai įmitusių artistų. Atsižvelgta ir į kitą gerą savybę – plikumą. Galvos ir viso kūno. Personažai įamžinti keisčiausiomis aplinkybėmis.

A. Griškevičiaus albumus „Mikališkių stebuklai“ ir „Cirkas“ dabar lydi naujasis – „Scenos“. Fotografijoms būdinga ironija, žaismingumas, paradoksalios ir absurdiškos situacijos.

„Jų apeigos“ – trečia reikšminga tapytojo, fotomenininko ir objektų kūrėjo paroda šiais metais. Gegužę ir birželį A. Griškevičius rodė savo kūrybą Palangos Antano Mončio namuose-muziejuje. O kovą šeši jo kūriniai rodyti Niujorke, Bronkso meno muziejuje (Bronx Museum of the Arts) surengtoje grupinėje parodoje „Useless: Machines for Dreaming, Thinking, and Seeing“.

A. Griškevičiaus – profesionalaus dailininko – kūrybinis kelias prasidėjo nuo tapybos, menininkas taip pat turi patirties knygų iliustravimo, plakatų kūrimo ir scenografijos srityse. Pasak menotyrininko Tomo Pabedinsko, net tada, kai pasitelkia fotografiją, A. Griškevičius kuria labiau kaip dailininkas ar skulptorius.

„Jis neapsiriboja įprasta fotografo, kaip akylaus stebėtojo, pozicija, bet imasi aktyvaus kūrėjo vaidmens ir sujungia skirtingas meno sritis: fotografiją, skulptūrą ir teatrą“, – teigia T. Pabedinskas.

A. Griškevičius (g. 1954) – vienas ryškiausių Lietuvos tapytojų ir skulptorių, sulaukęs pripažinimo ir kaip savito žanro režisuotų fotografijų kūrėjas. Jų siužetus menininkas kuria ne kompiuterinėmis priemonėmis, o tikrovėje: renčia tikrus statinius, konstrukcijas, dirba keltuvais ir kranais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.