Kultūra

2019.12.02 22:30

Vilniaus fortepijono muzikos festivalyje – kultūros duoklė pianistei Clarai Schumann

Monika Petrulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.12.02 22:30

Vilniaus fortepijono muzikos festivalis šiemet skirtas vienai ryškiausių 19 amžiaus kūrėjų, kompozitorei, pianistei Clarai Schumann. Vienas iš atlikėjų Antonas Jaškinas, koncertui pasirinkęs ir šios kūrėjos muziką, sako, kad jam Klara Šuman – ir virtuoziškos pianistės pavyzdys.

Pianistas Antonas Jaškinas tiesiai iš lėktuvo skubėjo į Nacionalinę filharmoniją - repetuoti prieš rytdienos rečitalį. Tarptautinio Listo konkurso Veimare nugalėtojas - vienas naujųjų vardų, kurį, tikėtina, girdėsime pasaulio scenose. Koncertui Vilniaus fortepijono festivalyje jis parinko Johaneso Bramso, Roberto Šumano ir jo žmonos Klaros Šuman programą. Tiesa, pianistas išskiria Klaros Šuman, kurios 200-ų metų sukaktį šiemet mini pasaulis, muziką.

Panorama. Gaisro užterštų teritorijų gyventojams mėsos šventėms gali tekti ieškoti kitur: rekomenduojama sunaikinti šimtus karvių ir vištų

„Visa tai parašyta su dideliu instrumento išmanymu, kaip, pavyzdžiui, skerco yra momentai, kurie atspindi jos aistringą, kūrybingą prigimtį. Man nepaprastai gražūs ir jos talentingai sukurti lyriniai motyvai. Kai pradėjau mokytis, radau daug sąsajų su Čaikovskio muzika“, – teigia pianistas A. Jaškin.

Kartu su Antonu Jaškinu rytoj scenoje pasirodys kitos fortepijono mokyklos atlikėjas, pianistas iš Prancūzijos Teo Fušenerė. Pasak šeštąjį festivalį rengiančios Mūzos Rubackytės, pažintiniai rečitaliai su naujais ir savo talentą jau įrodžiusiais muzikantais - mėgstaMi klausytojų. Visus koncertus jungia Klaros Šuman ir dviejų ją mylėjusių vyrų - sutuoktinio Roberto Šumano bei Johaneso Bramso – kūryba.

Šią savaitę Vilniuje laukiama ir legendinės kartvelų kilmės pianistės ir pedagogės Elisso Virsaladzės.