Kultūra

2015.09.08 13:45

Prancūzų institute atidaroma M. Ganusauskaitės tapybos darbų paroda

DELFI.lt 2015.09.08 13:45

Kiekvieną mėnesį Prancūzų institutas Lietuvoje savo galerijoje eksponuoja menininkų kūrinius, per kuriuos savo lankytojus kviečia geriau pažinti Prancūziją ir Lietuvą, o gal net atrasti šias dvi šalis naujai.

Kiekvieną mėnesį Prancūzų institutas Lietuvoje savo galerijoje eksponuoja menininkų kūrinius, per kuriuos savo lankytojus kviečia geriau pažinti Prancūziją ir Lietuvą, o gal net atrasti šias dvi šalis naujai.

Rugsėjo 3 dieną institutas atveria duris Mykolės Ganusauskaitės kūrybai. Lietuvos ir Prancūzijos meno mokyklas praėjusi jauna menininkė savo tapybos darbais atskleidžia poetišką Lietuvos vaizdą. Mykolės kūriniuose dominuoja peizažo tema.

Šiuo metu menininkė laikinai gyvena ir kuria Danijoje, Kopenhagoje. Parodoje bus eksponuojami Paryžiaus periodo darbai ir dabartinė kūryba, gimusi Kopenhagoje.

Mykolė (g. 1987) studijavo Vilniaus dailės akademijoje ir Aukštojoje nacionalinėje dailės mokykloje Paryžiuje, kurioje įgijo bakalauro ir magistro laipsnius. Surengė personalinių parodų Lietuvoje ir Prancūzijoje, dalyvavo grupinėse parodose Lietuvoje, Prancūzijoje bei Danijoje. Konkurso „Jaunojo tapytojo prizas“ laureatė (2013).

 „Tapytoja renkasi paprastus, lengvai atpažįstamus motyvus: kraštovaizdžio fragmentus, kai kada papildytus statiniais, inžinerinėmis konstrukcijomis, kartais kompozicijose pasirodo ir pavienės žmonių figūros. Vaizduojami skirtingi metų ir paros laikai, oro sąlygos, atspindimas tuo metu kraštovaizdžiui būdingas koloritas. Stilizuotuose, apibendrintuose peizažuose tapytoja mėgaujasi spalvų, struktūrų įvairove, pabrėžia natūralių elementų ritmą. Įterpdama į peizažus architektūros objektus ar kitus žmonių veiklos ženklus, ji atranda dermę griežtų ir laisvų formų kontrastuose. M. Ganusauskaitės kūryboje lietuviški gamtovaizdžiai atsirado studijuojant Paryžiuje kaip prisiminimai Lietuvoje praleisto laiko, kaip tėvynės ilgesio išraiška“, – apie M. Ganusauskaitės kūrybą pasakoja menotyrininkė Justina Augustytė.

Mykolės Ganusauskaitės parodos atidarymas rugsėjo 3 dieną, 18 val. Parodą galėsite pamatyti nuo rugsėjo 3 dienos iki spalio 2 dienos, Prancūzų institute, Didžioji g. 1, Vilnius.