Naujienų srautas

Kultūra2019.11.30 10:07

Operos žvaigždė Sergejus Jėgeris graudins Nomedą Kazlaus – pasakos apie našlaičio dalią ir dvi savo rankas – muziką ir labdarą

LRT.lt 2019.11.30 10:07

Sergejus Jėgeris – Latvijos operos žvaigždė, įvertintas Latvijos prezidento aukščiausiais apdovanojimais, dainuojantis unikaliu balsu – kontratenoru. 

Kas yra atsakomybė, jis suprato dar vaikystėje. Vos penkerių turėjo rūpintis savo šeimą, dviem mažesnėmis sesutėmis ir broliu, nes tragiškai žuvo jų tėvai.

Begalinę atsakomybę ir meilę jis dalija ir dabar, rūpinasi ir globoja silpnesnius ir kenčiančius, aplink save buria ir kitus neabejingus žmones.

S. Jėgerio labdaros fondas plačiai žinomas Latvijoje dėl humaniškų akcijų. „Mano balsas ypatingas, duotas man Dievo, ir aš jaučiu, kad mane kažkas globoja ten, danguje“, – sako dainininkas.

Pirmi patirčių metai buvo didžiulis išmėginimas bręstančiam žmogui. Vis dėlto anksti suvokta atsakomybė vedė jį savęs ieškojimo ir atradimų keliu.

„Turėjau parodyti žmonėms, kurie daug ko neteko, kad galima gyventi ir kitaip“, – iš solisto lūpų skamba žodžiai – jo gyvenimo kredo.

Muzika visada buvo kelrodė žvaigždė, vedanti jį kūrybos keliu. Jame lemtingi susitikimai ir puikiausi mokytojai ugdė menininko požiūrį į savo unikalumą ir norą tuo dalytis.

„Aš nepaprastai laimingas, nes mano dešinė ranka – muzika, o kairė – labdara“, – apibūdina savo gyvenimo prasmę jis.

Atviras ir jaudinantis kontratenoro pasakojimas apie talento puoselėjimą ir jo humanistinę paskirtį šį sekmadienį, gruodžio 1 dieną, 21 valandą per LRT PLIUS laidą „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi