Naujienų srautas

Kultūra2019.11.28 21:34

Prancūzų tapytojo Pierre`o Soulages drobė parduota už rekordinę 9,6 mln. eurų sumą

BNS 2019.11.28 21:34

Prancūzijos tapytojo Pierre`o Soulages drobė aukcione Paryžiuje buvo parduota už 9,6 mln. eurų sumą.

Tai didžiausia kada nors už „juodos spalvos meistro“, kuris gruodžio 24-ąją švęs 100 metų sukaktį, paveikslą sumokėta suma.

1960 metais nutapyta drobė su plačiomis juodomis juostomis parduota Paryžiuje vykusiame aukcione likus vos kelioms dienoms iki didžiulės parodos, skirtos pagerbti ilgą tapytojo karjerą, atidarymo.

P. Soulages, kuriam per Kūčias sukaks 100 metų ir kuris vis dar darbuojasi, aštuntojo dešimtmečio pabaigoje priėmė radikalų sprendimą tapyti naudodamas beveik vien juodą spalvą.

Tapytojas, kurį buvęs Prancūzijos prezidentas Francois Hollande`as yra pavadinęs „iškiliausiu gyvenančiu menininku“, šiais metais papasakojo naujienų agentūrai AFP, kad jei jis nebūna šimtu procentų patenkintas savo darbu, tuomet „sudegina drobę lauke“.

Buvo tikimasi, kad aukcionų namai „Tajan“ parduos paveikslą už sumą iki 6 mln. eurų.

Visgi po varžytinių, kuriose dalyvavo ir kolekcionieriai iš Azijos bei Amerikos, drobė „galiausiai pateko į vieno Europos kolekcininko kolekciją“, pažymėjo „Tajan“ atstovė Julie Ralli.

Pirmuoju drobės pirkėju buvo Jamesas Johnsonas Sweeney, buvęs Niujorko modernaus meno muziejaus kuratorius, o vėliau ir Guggenheimo muziejaus direktorius. Visą šį laiką paveikslas išliko J. J. Sweeney šeimos nuosavybe.

J. J. Sweeney susitikimas su P. Soulages 1948-aisiais tapytojui tapo tramplinu į pripažinimą Jungtinėse Valstijose.

P. Soulages paroda bus atidaryta Luvre gruodžio 11 dieną ir veiks iki kovo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi